Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: channel103.com
ЗМІ: Донька Скрипаля перебуває на військовій базі, лікарі розкрили методи її порятунку
https://racurs.ua/ua/n103510-zmi-donka-skrypalya-perebuvaie-na-viyskoviy-bazi-likari-rozkryly-metody-yiyi-poryatunku.htmlРакурсДонька екс-полковника Головного розвідуправління Генштабу РФ Сергія Скрипаля Юлія перебуває у лікарні на військовій базі, де слідкують за її безпекою та здоров’ям. Про це повідомляє The Sun з посиланням на джерела.
.
Сергій Скрипаль вчора ще перебував у лікарні. Його стан також стрімко поліпшується. Однак ефект від дії нервово-паралітичної речовини не досліджений і проблеми зі здоров’ям можуть поновитися.
Головний лікар шпиталю у Солсбері Крістін Бланшард розповіла, як рятували жертв найгучнішого отруєння у Британії з 2006 року, коли для вбивства колишнього підполковника ФСБ РФ Олександра Литвиненка використали радіоактивний полоній-210. На думку британських вчених-токсикологів, оговтатися від отруєння «Новичком» можливо, якщо потерпілим негайно надати кваліфіковану допомогу, пише «ВВС Україна». Водночас вони не виключають, що довгострокові наслідки для здоров’я можуть бути серйозними.
За словами Бланшард, поставити Скрипалів на ноги лікарям вдалося у три етапи: стабілізувати їхній стан, підтримувати дихання та кровообіг; спеціально підібраним набором ліків замінити уражений «Новачком» життєво важливий фермент, поки організм не почне виробляти його знову; а також вивести залишки отруйних речовин з організму.
В організмі людини хімічним передавачем нервових імпульсів до м’язів виступає ацетилхолін, який потім швидко руйнується завдяки ферменту — ацетилхолінестеразі. Саме цей фермент — мішень бойових нервово-паралітичних речовин. В уражених «Новичком» ацетилхолін не руйнується, нервово-м'язовий ланцюг занурюється в хаос і блокує спазмами життєво важливі м’язові функції: дихання та серцебиття. Тому на першому етапі — коли отруєних знайшли непритомними — лікарі швидкої, швидше за все, використовували протисудомний препарат — сильнодійний транквілізатор. Таким чином вони стабілізували стан Скрипалів, а потім під'єднали їх до систем життєзабезпечення.
Після цього у лікарні перейшли до другого етапу — дали пацієнтам ліки, які блокують сприйнятливість м’язових рецепторів до ацетилхоліну і усувають проблему, поки організм не відновить вироблення нових порцій ураженого «Новичком» ферменту — ацетилхолінестерази.
«Останні дослідження показують, що в подібних випадках рівні ферменту, достатні для стерпного функціонування нервової системи, відновлюються приблизно протягом двох тижнів», — пише AFP.
На третьому етапі лікування виводяться залишки отрути з організму. Іноді організм може пройти цей етап одужання й без сторонньої допомоги.
«Про довгострокові наслідки для здоров’я тих, хто оговтався від отруєння „Новичком“, відомо дуже мало. З історії ми знаємо про ураження нервової системи. Може йтися про уповільнене мислення, порушення рухової функції та дихання», — зазначають лікарі.
Нагадаємо, 10 квітня доньку Сергія Скрипаля Юлію, яка постраждала внаслідок отруєння в Солсбері, виписали з лікарні та перевезли у «безпечне місце». 29 березня лікарі в госпіталі повідомили, що Юлія Скрипаль добре відреагувала на лікування, вона продовжує цілодобово отримувати експертну клінічну допомогу.
4 березня Сергія і Юлію Скрипалів отруїли хімічною зброєю «Новичок», яку було розроблено в СРСР. Відповідальність за це замах покладають на Росію. Москва все заперечує.