Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: 112
Авіація та флот напоготові: Мей готує Британію до наступу на Асада
https://racurs.ua/ua/n103545-aviaciya-ta-flot-napogotovi-mey-gotuie-brytaniu-do-nastupu-na-asada.htmlРакурсПрем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей готує країну до спільної наступальної операції на позиції Башара Асада в Сирії. Такі дії є відповіддю на застосування хімічної зброї у місті Дума. Про це повідомляє The Times.
.
«Тереза Мей відкрила шлях для того, щоб Велика Британія приєдналася до спільного військового наступу на чолі зі США проти Сирії впродовж кількох днів після того, як її радники з питань національної безпеки представили нові факти на підтвердження звинувачень президента Асада у газовій атаці в місті Дума», — йдеться у повідомленні.
Також в боєготовність приведено британські літаки на Кіпрі. Розгортання авіації почалося на військово-повітряній базі Акротірі на півдні острова.
За даними видання, на авіабазі зараз знаходяться вісім винищувачів-бомбардувальників Panavia Tornado, оснащених крилатими ракетами. Вони можуть бути використані для нанесення ударів по наземних цілях. Ще шість подібних літаків винищувальної модифікації, оснащених ракетами класу «повітря-повітря», можуть вести їх прикриття.
Крім того, Мей віддала розпорядження британським підводним човнам переміщатися в ракетному діапазоні Сирії.
Більш рішучі дії з боку Мей пов’язані з тим, що, за її словами, США, Франція і Велика Британія майже досягли чіткої картини того, хто несе відповідальність за хімічну атаку в Думі.
«Все вказує на те, що відповідальність несе сирійський режим. Використання хімічної зброї протягом довгого часу незаперечно», — сказала вона.
Глава британського уряду скликала Кабінет міністрів після великодньої перерви, щоб затвердити ці рішення. Щодо цього також має проголосувати британський парламент.
Нагадаємо, що Трамп оприлюднив нове повідомлення, у якому закликав Росію приготуватися до ракетних ударів по Сирії, наголосивши, що «не варто бути партнерами з тваринами, які знищують газом власний народ».
Європейська організація з контролю за повітряним рухом (Євроконтроль) закликала авіаційні компанії планувати свої маршрути з урахуванням ризиків через можливі ракетні пуски над Східним Середземномор’ям у бік Сирії.