Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: 1rre.ru
Перший весняний зорепад Ліриди-2018: де та коли дивитися
https://racurs.ua/ua/n103719-pershyy-vesnyanyy-zorepad-lirydy-2018-de-ta-koly-dyvytysya.htmlРакурсТрадиційно у квітні над Землею пройде метеорний дощ Ліриди. У 2018 році пік метеорної зливи, яка почалася сьогодні, припаде на ранок неділі, 22 квітня. Закінчиться метеорний дощ 25 квітня.
.
Як інформують астрономи, середня щільність потоку Ліриди становить 10 метеорів на годину, але у найінтенсивніший період можна спостерігати до 90 зірок на годину.
Зорепад можна буде спостерігати при ясному небі. Падаючі небесні тіла будуть добре помітні з будь-якої точки планети, зокрема й на нічному небі Північної півкулі.
Одне з найстаріших космічних явищ, за яким велося спостереження, — метеорний потік Ліриди — утворений кометою C/1861 G1 Тетчер. Мешканці Землі спостерігають його вже щонайменше 2,5 тис. років. Найдавніші згадки датуються 16 березня 687 року до н. е. Про зорепад йдеться в історичній прозі Стародавнього Китаю «Цзо чжуань».
Раніше активність потоку Ліриди була набагато вищою, наприклад, 20 квітня 1803 року над східним узбережжям США спостерігалося до 700 метеорів на годину. А у 1982 році кількість метеорів за годину сягала 90.
Цьогоріч кількість метеорів буде невеликою, всього близько 20 на годину. Метеорні потоки зазвичай досягають піку в досвітні години (близько 5.00 ранку), коли нічні небеса знаходяться в найтемнішому місці. Сяюча точка потоку розташована прямо над зіркою Vega — однією з найяскравіших і найпростіших зірок в цю пору року.
Нагадаємо, торік з 14 до 21 листопада в небі можна було спостерігати один із найяскравіших зорепадів — Леоніди.