Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: www.rbc.ua
Жертви Голодомору в Україні: скільки їх насправді
https://racurs.ua/ua/n105180-jertvy-golodomoru-v-ukrayini-skilky-yih-naspravdi.htmlРакурсУкраїнські і закордонні дослідники підтверджують загибель семи млн. українців під час Голодомору 1932−33 років. Про це розповів перший віце-прем'єр-міністр України, голова Всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» ім. Василя Стуса Степан Кубів під час міжнародної конференції «Штучні голоди в Україні ХХ століття», який проходить у Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка, передає «Укрінформ».
.
За словами Кубіва, в Україні до сих під не збудовано меморіалу жертвам Голодомору через те, що остаточна цифра жертв досі не відома. Він також наголосив, що, ймовірно, Україна так і не дізнається, скільки людей насправді забрали ті страшні події, адже радянська влада намагалася зробити усе можливе, аби приховати реальні факти.
Водночас, Кубів наголосив, що «ми не маємо права помилитися на мільйони, сотні чи десятки тисяч».
За його словами, держава наразі підтримує пошуково-дослідницькі роботи. І вже відомо, що жертв Голодомору в Україні не менше семи млн. Але, за словами першого віце-прем'єр-міністра, якщо говорити про три Голодомори (1921−23, 1932−33 і 1946−47 роки), то це більше 13 млн загиблих.
Кубів наголосив, що Україна не збирається «змагатися» у статистиці скорботи з євреями чи вірменами, а лише хоче відновити справедливість для себе і для міжнародної спільноти, «вкрадену» пострадянськими російськими маніпуляціями.
Голова «Меморіалу» також зауважив, що в Україні ставлення до Голодомору — це «рубікон розуміння нашого минулого і майбутнього».
Нагадаємо, 14 країн світу на парламентському рівні визнали Голодомор в Україні 1932−1933 років геноцидом українського народу.