Ракурсhttps://racurs.ua/
Спецоперація СБУ з «вбивством Бабченка»: все, що відомо на цей момент (ФОТО, ВІДЕО)
https://racurs.ua/ua/n105807-vbyvstvo-babchenka-u-kyievi-vse-scho-vidomo-na-cey-moment-foto-video-onovleno.htmlРакурсВвечері 29 травня на вулиці Микільсько-Слобідська у Дніпровському районі столиці було скоєно «замах» на 41-річного російського журналіста Аркадія Бабченка, відомого критичними висловлюваннями на адресу російських політиків, зокрема, президента РФ Володимира Путіна. З 2017 року він вів програму на кримськотатарському телеканалі ATR.
.
18.50 — В СБУ розповіли про затримання замовника злочину, його зв’язки з російськими спецслужбами і планування інших терактів. Затриманий організатор «вбивства» Бабченка громадянин України, був завербований спецслужбами РФ для знаходження виконавця вбивства військкора.
18.10 — Операція готувалася два місяці. Журналісту повідомили про замовлення на його вбивство заздалегідь і запропонували взяти участь у спецоперації.
«Окремі вибачення моїй дружині. Олічко, пробач, але тут було без варіантів. Операція готувалася два місяці. Мене долучили місяць тому», — повідомив Бабченко.
17.20 — Аркадій Бабченко живий. Про це заявив глава СБУ Василь Грицак під час брифінгу. За його словами, історія з вбивством Бабченка була інсценуванням з метою розкриття ініціаторів замаху на журналіста.
13.33 — Стало відомо, з якої зброї вбили Бабченка. Поліція виявила на місці події три гільзи калібру 9 мм.
13.18 — Український омбудсмен Людмила Денісова назвала вбивство Бабченка черговою розправою над працівниками ЗМІ. Вона також звернула увагу на неефективність системи безпеки, яка б мала гарантувати безпеку журналістів.
12.50 — Міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон вимагає притягнути до відповідальності вбивць російського опозиційного журналіста.
12.00 — МВС Чехії заявило, що розстріляний у Києві Аркадій Бабченко не просив притулку у їхній країні. Таким чином у Празі відреагували на інформацію ЗМІ щодо проживання журналіста у Чехії та клопотання про надання притулку.
11.40 — Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд засудив убивство російського журналіста Аркадія Бабченка та закликав Україну провести швидке розслідування. Ягланд також заявив про загрозу для демократії в Європі.
11.20 — Розслідувати вбивство Бабченка закликали Швеція та Литва.
11.05 — Нардеп Антон Геращенко запропонував взяти під опіку України сім’ю Аркадія Бабченка.
10.40 — Спікер Нацполіції України Ярослав Тракало повідомив, що у рамках розслідування вбивства журналіста буде проведено комплекс експертиз, в тому числі і судово-медична.
10.30 — У Києві триває пікет під російським посольством. Активісти і журналісти вийшли на акцію протесту до посольства Російської Федерації через убивство військкора Аркадія Бабченка.
10.00 — «Ракурс» зібрав версії вбивства та спогади друзів і колег застреленого напередодні в Києві журналіста.
Російський поет Андрій Орлов, який пише під псевдонімом Орлуша, присвятив Бабченку пронизливий вірш.
8.40 — У мережі з’явилися фото з під’їзду багатоповерхівки у Києві, де застрелили Бабченка. Ймовірно, кілер чекав журналіста на сходовій клітці шостого поверху в будинку на Микільсько-Слобідській вулиці. Він вистрілив Бабченку в спину.
7.40 — Глава українського МЗС Павло Клімкін, коментуючи вбивство Бабченка під час свого виступу в Раді безпеки ООН, заявив, що російська влада застосовує різні тактики для дестабілізації ситуації на українських територіях, зокрема, здійснює терористичні акти, підривну діяльність і політичні вбивства.
7.00 — Російський постпред в ООН Василь Небензя згадав про вбивство Бабченка під час свого виступу в Радбезі 30 травня.
«У Києві було вбито російського журналіста, громадянина Росії Аркадія Бабченка. Це сталося кілька годин тому», — заявив Небензя, додавши, що «незалежних та опозиційних журналістів убивають». При цьому він не уточнив, кого мав на увазі та в опозиції до кого були ці журналісти.
00.00 — ОБСЄ закликала українські правоохоронні органи негайно розслідувати вбивство російського журналіста.
23.50 — Поліція оприлюднила фоторобот ймовірного вбивці. Вік підозрюваного 40−45 років, зріст 175−180 см, середньої статури. Має сиву бороду. Стрілок був одягнений у темно-синю бейсболку, джинсову куртку і джинси.
23.40 — МЗС РФ вимагає від України провести оперативне розслідування вбивства російського журналіста. Слідчий комітет РФ також порушив кримінальну справу через вбивство Бабченка у Києві. Залишається сподіватися, що внаслідок розслідування слідчі РФ таки вийдуть на російський слід.
23.20 — Судово-медична експертиза за фактом вбивства журналіста відбуватиметься 30 травня. У середу слідчі зможуть дізнатися, з якої зброї стріляли у Бабченка.
23.10 — Друзі журналіста, які зібралися біля під’їзду його дому, розповіли, що пропонували йому виїхати на певний час з країни, але він «завжди уникав розмов на цю тему».
23.05 — Слідчі Нацполіції розпочали кримінальне провадження за ч. 1 ст. 115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу України.
23.00 — Сусіди вбитого зазначають, що Бабченко був «абсолютно адекватною людиною» та не розуміють, як таке могло трапитися у їхньому будинку, «оскільки це досить людне місце».
22.55 — У Нацполіції підтвердили, що Бабченко не звертався з проханням про надання охорони.
22.45 — Одна з основних попередніх версій вбивства: професійна діяльність Бабченка.
22.40 — Журналістка Ірина Ромалійська повідомила, що Бабченко завжди казав, що «в Росії йому небезпечно, оскільки йому погрожували». Тут він говорив, що йому «постійно погрожують у соцмережах».
22.30 — За попередньою інформацією, вбивця чекав на нього у під’їзді, а коли Бабченко відкрив двері квартири — зробив кілька пострілів у спину. Від отриманих вогнепальних поранень журналіст помер по дорозі до лікарні.
22.20 — Друзі загиблого підтвердили, що торік він був змушений виїхати спочатку до Праги, а потім до Ізраїлю, згодом оселився у Києві, де отримав посвідку на постійне проживання.
21.40 — Місце події оточили правоохоронці. У під’їзді, на прибудинковій території, а також у лікарні працюють слідчо-оперативні групи, тут перебуває керівництво поліції Києва. 30 травня також відбуватимуться слідчі дії.
21.30 — В момент стрілянини дружина Бабченка перебувала у ванній кімнаті. Вона почула хлопки, вийшла і побачила закривавленого чоловіка, викликала швидку допомогу. Дружина вбитого знаходиться в шоковому стані, з нею працюють лікарі, поліція поки не може її допитати. ЗМІ зазначають, що у вівторок ввечері Бабченко виходив в магазин, а його дружина залишилася вдома.
Нагадаємо, у березні 2012 року у Росії проти Бабченка було порушено кримінальну справу за ст. 212 Кримінального кодексу РФ (заклики до масових безладів) після публікації повідомлення щодо можливої тактики мітингувальників «за чесні вибори».
У грудні 2016 року в Росії виник скандал після висловлювання Бабченка про катастрофу російського літака Ту-154 над Чорним морем, яким до Сирії летіли артисти ансамблю ім. Александрова. У 2017 році він був змушений виїхати спочатку до Праги, а потім до Ізраїлю. Згодом оселитися у Києві. У нього залишилися дружина і донька.
Останнє повідомлення Бабченка у Facebook: