Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: Радио Свобода
У НАТО заявили про наміри запросити Порошенка на липневий саміт
https://racurs.ua/ua/n106276-u-nato-zayavyly-pro-namiry-zaprosyty-poroshenka-na-lypnevyy-samit.htmlРакурсНАТО має намір запросити президента України взяти участь у саміті Альянсу. Про це сьогодні повідомив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час засідання міністрів оборони країн альянсу, передає DW.
.
Водночас, Столтенберг заявив, що поки невідомо, у якому форматі Порошенко братиме в ньому участь.
«Ми ще поки не вирішили щодо конкретного формату, конкретних типів зустрічей, але його запросять», — заявив Столтенберг під час першої зустрічі міністрів у новій штаб-квартирі НАТО у Брюсселі.
Звичним форматом участі для Порошенка було б засідання комісії Україна-НАТО (КУН). Однак з осені минулого року Угорщина блокує такі засідання на рівні політиків. Зокрема, під час нинішнього засідання не відбулося засідання комісії за участі міністра оборони України Степана Полторака, який перебуває у Брюсселі.
У квітні міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт може заблокувати навіть засідання комісії Україна-НАТО за участі президента України під час саміту. При цьому він додав, що Україна «має відновити угорцям їхні порушені права».
У зв’язку із цими моментами у НАТО наразі вирішують, який формат сміту обрати.
За словами Столтенберга, можливо відбудеться зустріч лідерів тих країн, які беруть участь у місії «Рішуча підтримка» з тренування сил безпеки в Афганістані, в якій Україна також бере участь.
Нагадаємо, в лютому цього року Угорщина заблокувала засідання комісії з оборони за участю представників України та НАТО, застосувавши своє право вето.
28 вересня 2017 року в Україні набув чинності закон «Про освіту», який запроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту. Законом передбачено, що представникам національних меншин України гарантується право на навчання в комунальних закладах для отримання освіти. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою.
Після цього глава Міністерства закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що український закон про освіту «брутально порушує права людини».
8 грудня Венеційська комісія ухвалила рішення стосовно положень українського закону про освіту щодо викладання державною мовою, мовою національних меншин та іншими мовами.