Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: ВВС
ЗМІ виявили «золотий» російський слід у фінансуванні Brexit британським мільйонером
https://racurs.ua/ua/n106409-zmi-vyyavyly-zolotyy-rosiyskyy-slid-u-finansuvanni-brexit-brytanskym-milyonerom.htmlРакурсМільйонер Аарон Банкс, причетний до фінансування інформаційної кампанії за вихід Великої Британії з ЄС, неодноразово зустрічався з російськими дипломатами. Про це повідомляє The Guardian із посиланням на документи, які опинилися в розпорядженні видання.
.
«Британський бізнесмен-мільйонер Аарон Банкс, який фінансував кампанію Найджела Фаража за Brexit (Брексит), неодноразово зустрічався з російськими дипломатами у посольстві в Лондоні напередодні референдуму», — йдеться у повідомленні.
Витративши 12 млн фунтів стерлінгів на кампанію, Банкс став найбільшим донором в історії Британії. Сам він неодноразово заперечував, що зустрічався з чиновниками РФ, і відкидає всі припущення, що російські гроші відігравали значну роль під час підготовки до Brexit.
Однак з’ясувалося, що зустріч керівників кампанії за вихід Британії з ЄС із росіянами все ж мала місце. Крім того, вони літали до Москви у лютому 2016 року.
Лідери руху Leave. EU декілька разів зустрічалися з високопоставленими російськими чиновниками з листопада 2015-го по 2017 рік. Дві з цих зустрічей припали на тиждень, коли Leave. EU запустила свою офіційну кампанію.
Також російський посол познайомив Бенкса з якимось російським бізнесменом, який запропонував тому купити проект з видобутку золота, що коштує кілька мільярдів доларів. Це сталося наступного дня після старту кампанії Leave.EU.
Зокрема, Бенксу запропонували вкласти гроші у придбання шести золотих копалень у Сибіру, аби, об'єднавши їх в одне підприємство, в результаті отримати декілька мільярдів доларів доходу.
Видання зазначає, що на 12 червня заплановано засідання Комітету британського парламенту з питань культури, ЗМІ, спорту та цифрових технологій. На ньому Банкс має відповісти, яку роль відігравала його кампанія Leave. EU у референдумі.
«Він сказав, що він одного разу зустрічав російського посла; тепер ми знаємо, що зустрічей було більше. Були поїздки до Москви, а ще нібито вигідні пропозиції бізнесу. Чи відбулися ці бізнес-угоди? Чи були ці гроші використані під час політичної агітації? Я думаю, що це все важливі питання, і я думаю, що люди хочуть знати відповідь», — заявив голова комітету Даміан Коллінз.
Додамо, що мільйонер одружений з росіянкою Катериною Падеріною.
Нагадаємо, у березні 2018 року під час дебатів в Європарламенті щодо Brexit лідер фракції лібералів Гі Верхофстадт запропонував укласти Угоду про асоціацію між ЄС та Великою Британією, що була б подібною до підписаного договору з Україною.
Договір дозволить зберегти ключові напрямки взаємодії між Великою Британією та країнами Євросоюзу і після процедури Brexit. Йдеться про торгівлю та спільну політику безпеки.