Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: UkrMedia
Супрун порадила українцям у спеку пити теплий чай
https://racurs.ua/ua/n106687-suprun-poradyla-ukrayincyam-u-speku-pyty-teplyy-chay.htmlРакурсЩоб відчути прохолоду у спеку, варто охолоджувати шкіру, а не шлунок. Шкіра охолоджується, коли з неї випаровується волога, наприклад, піт, написала 16 червня Уляна Супрун у себе у Facebook.
.
Керівник української медичної галузі відзначає, що такого ефекту не досягнути, якщо вгамовувати спрагу влітку морозивом чи солодкою водою.
Водночас морозиво дає нам енергію, а значить й тепло. Приємні відчуття від морозива пов’язані, передусім, із його смаком, а свіжість від нього чи холодної води — із дією холоду на рецептори ротової порожнини.
Супрун вважає, що тіло реагує на холодну воду зменшенням потовиділення, а зберігає тепло. Натомість, гарячий чай додає нам тепла, і цим самим змушує надмірно пітніти й охолоджуватися.
Урядовець нагадує у зв’язку з цим, що чай популярний у тропічних та пустельних регіонах світу.
В. о. міністра охорони здоров’я, крім чаю, також радить споживати якомога більше прохолодної води. Зазвичай, доросла людина втрачає із потом 0,5−1 л рідини на добу, а у спеку ці втрати можуть сягати 1−1,5 л на годину. Тим часом від споживання солодких напоїв Уляна Супрун радить утриматись, адже вони сприяють розвитку карієсу і годують людину порожніми калоріями.
«ВООЗ наголошує на шкоді підсолоджених напоїв», — застерігає Супрун.
Раніше «Ракурс» повідомляв. що в. о. міністра охорони здоров’я дала настанови, як пережити важкий початок робочого тижня та побороти стрес. За її словами, важкі понеділки та відчуття неспокою — це звичайні речі. «Перевантаження на роботі, негаразди в сім’ї чи інші проблеми, які починають траплятися щодня, можуть призводити до хронічного стресу», — написала Супрун.