Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: Новое время
В Одеській області фермери воюють з військовими за землі Тарутинського полігону (ВІДЕО)
https://racurs.ua/ua/n106758-v-odeskiy-oblasti-fermery-vouut-z-viyskovymy-za-zemli-tarutynskogo-poligonu-video.htmlРакурсВійськова прокуратура зареєструвала три кримінальні провадження за фактами перешкоджання використанню Тарутинського полігону, повідомив 18 червня прес-центр Міністерства оборони України.
.
Факт нападу невідомих осіб на військовослужбовців та працівників прокуратури оприлюднив сьогодні на брифінгу в Міноборони полковник юстиції Сергій Остапенко.
У суботу, 16 червня, на Тарутинський полігон приїхали працівники прокуратури. Вони мали намір задокументувати факт самовільного захоплення і використання земель полігону. Того дня чотири комбайни збирали врожай на ділянках, які є частиною полігону. Майже відразу на місце події на 12 позашляховиках приїхали понад 40 осіб, озброєних вогнепальною та холодною зброєю. Прибулі погрожували правоохоронцям і військовослужбовцям насильством та вбивством.
Після цих подій 16 червня військова прокуратура Одеського гарнізону зареєструвала три кримінальні провадження за ч. 2 с. 342, ч. 1 ст. 345 та ч. 1 ст. 350 КК України (опір працівникові правоохоронного органу, погроза вбивством стосовно працівника правоохоронного органу, погроза стосовно службової особи).
Причиною інциденту стала заплутана юридична історія. Землі Тарутинського військового полігону, розміщеного на захід від Одеси, були незаконно передані та відчужені понад 10 років тому. У 2012 році відповідне розпорядження Тарутинської райдержадміністрації суд скасував. Але районна влада встигла передати в оренду фермерським господарствам 11 тис. га земель. Більшість з цих земель військові повернули у своє користування, але за частину ділянок триває суперечка.
Йдеться про господарство «Колос», яке в 2007—2011 роках отримало в оренду майже 2 тис. 842 га земель, які належали військовим. Суди всіх інстанцій визнали договори оренди недійсними і зобов’язали повернути землю Міністерству оборони. Ці ділянки у листопаді 2017 року прийняли на баланс Міноборони.
Попри це фермери наприкінці 2017 року засіяли спірні ділянки. Навесні господарство «Колос» просило суд відтермінувати виконання рішення суду, щоб мати можливість зібрати врожай, але Господарський суд Одеської області відмовив фермерам у цьому.
Власне після цього аграрії вирішили вдатися до силового сценарію збору врожаю і провокацій стосовно військовослужбовців Збройних сил України.
Раніше «Ракурс» повідомив, що президент Порошенко та міністр оборони Полторак проінспектували будівництво військового містечка на іншому полігоні — «Широкий лан» у Миколаївській області. Влада запевняє, що його здадуть в експлуатацію до осені 2018 року.