Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: spzh.news
Автокефалія УПЦ: що сказав Вселенський патріарх після спроб Новинського вплинути на рішення Константинополя
https://racurs.ua/ua/n107454-avtokefaliya-upc-scho-skazav-vselenskyy-patriarh-pislya-sprob-novynskogo-vplynuty-na-rishennya.htmlРакурсВ Українській православній церкві Київського патріархату повідомляють, що делегація Константинополя вже відвідала низку помісних церков. Також на минулому тижні відбувся візит до румунської церкви та переговори з патріархом Данилом, пише LIGA.net.
.
Раніше у Константинополі побувала делегація УПЦ МП на чолі з нардепом від «Опоблоку» Вадимом Новинським з метою відрадити Вселенського патріарха Варфоломія надати Україні автокефалію. Нагадаємо, в 2016 році Новинського підозрювали в незаконному тиску на УПЦ МП задля усунення нині покійного митрополита Володимира, який не підтримував участь церкви в політиці режиму колишнього президента-втікача Віктора Януковича.
Пізніше з’явилася різка заява архиєреїв УПЦ МП проти автокефалії. За даними LIGA.net, підписи під заявою керівництво УПЦ МП збирало обманом на порожніх сторінках.
У свою чергу, Вселенський патріарх заявив, що Константинополь ніколи не давав дозволу передавати території України будь-кому. Таким чином він провів паралель з рішенням надати томос для польської церкви.
«Наш престол не визнав відділення Київської митрополії і залежних від неї православних церков Литви і Польщі і приєднання їх до московської церкви. Це було зроблено проти канонів, без дотримання прав Київського митрополита. Ми, як мати-церква, бажаємо відновлення єдності в Україні розділеного церковного тіла — десятків мільйонів віруючих», — зазначив Варфоломій.
Найближчі дати синоду призначені на 10−11 липня і делегація Варфоломія навряд чи встигне завершити свою роботу до цього часу. Тому більш ймовірно, що остаточне рішення щодо надання томосу для української церкви ухвалять на наступній сесії — в серпні, або через одну — у вересні.
Нагадаємо, до Вселенського патріарха звернулися президент України, ієрархи українських православних церков — Філарет (УПЦ КП) та Макарій (УАПЦ), а також парламент. В УПЦ МП вважають, що підстав для визнання іншої православної церкви немає.
Порошенко сподівається, що питання автокефалії вирішиться до чергової річниці хрещення Київської Русі наприкінці липня 2018 року.