Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: blogspot.com
Айдарівця хотіли запроторити до колонії з бойовиками ЛДНР: що зробили адвокати та представник омбудсмена
https://racurs.ua/ua/n107811-aydarivcya-hotily-zaprotoryty-do-koloniyi-z-boyovykamy-ldnr-scho-zrobyly-advokaty-ta-predstavnyk.htmlРакурсВ рамках діяльності Комітету з питань координації надання правової допомоги учасникам АТО, членам їхніх сімей та переселенцям адвокати з об'єднання «Партнери» Наталія Фещик та Марія Островська представляють інтереси військовослужбовців батальйону «Айдар» Миколи Агапова (псевдо Яма), Романа Щурова (Спікер) та Вадима Фещенка (Рекс). Бійці АТО фігурують у справах, ініційованих військовою прокуратурою за особливо тяжкі злочини. Як розповіли правники «Ракурсу», максимальна санкція, що інкримінувалась одному з айдарівців, — довічне позбавлення волі.
.
На стадії судового розгляду, завдяки активній позиції адвокатів обвинувачених, прокурор був змушений пом’якшувати вимоги. На переконання адвокатів, як і у відомій справі Сергія Колмогорова, бійці фактично несуть покарання за гідне виконання своїх військових обов’язків. Йдеться про затримання підозрілої невідомої особи в цивільному, в особистому мобільному телефоні якої містилася секретна інформація — панорамна зйомка розташування бойових позицій.
За словами адвокатів, затриманий виявився місцевим правоохоронцем із серйозними зв’язками. Ймовірно, саме тому дії учасників АТО були кваліфіковані як замах на вбивство, викрадення автомобіля, розбій тощо.
Згідно з вироком суду, залишеним у силі апеляційною інстанцією, бійцям призначили покарання у виді позбавлення волі терміном на вісім років. В свою чергу, адвокати зараз готують касаційну скаргу. Також правники направили заяву до Європейського суду з прав людини на безпідставне та тривале тримання під вартою бійців АТО без законного судового рішення. Паралельно здійснюється робота задля забезпечення гідних людських умов відбування покарання до моменту ухвалення остаточного рішення Верховним судом.
Як зазначає сторона захисту, на цьому етапі надзвичайно важливим є визначення територіального розташування місця позбавлення волі. Тому адвокати разом із двома військовими підготували заяви про відбування покарання за місцем їхнього проживання — у Херсоні та Черкасах. Державна пенітенціарна служба задовольнила ці заяви.
Також адвокатам вдалося запобігти застосуванню формальних юридичних вимог щодо ще одного учасника АТО Щурова, який є добровольцем із окупованого Торезу. Спочатку айдарівцю визначили місце відбування покарання у колонії Торецька (колишнього Дзержинська), що знаходиться на межі з окупованою територією, де відбувають покарання представники незаконних збройних формувань. Адвокати наголошували, що перебування захисника України у вказаній установі подібне смертному вироку. Тому вони звернулися до регіонального представника омбудсмена в Донецькому регіоні Антона Неживого, який у неділю зранку, 24 червня, відгукнувся та допоміг негайно вирішити питання про переведення айдарівця Щурова в іншу колонію. Завдяки зусиллям адвокатів та представника уповноваженого з прав людини айдарівця направили до виправної колонії у Жовтих Водах, що на Дніпропетровщині.
Нині адвокати готують касаційну скаргу у цій справі, відпрацьовуючи всі можливі варіанти розвитку подій, зокрема, й можливе умовно-дострокове звільнення бійців АТО.