Ракурсhttps://racurs.ua/
Юсуф Інан. Фото: aa.com.tr
Анкара: Київ видав ще одного спільника держперевороту 2016 року
https://racurs.ua/ua/n108037-ankara-kyyiv-vydav-sche-odnogo-spilnyka-derjperevorotu-2016-roku.htmlРакурсУкраїна видала Туреччині чергового спільника державного перевороту 2016 року. Про це повідомляє агентство Anadolu.
.
Минулої неділі з України співробітники Національної розвідувальної організації Туреччини доставили Юсуфа Інана, який є одним із функціонерів організації Фетуллаха Гюлена.
Ця особа свого часу створила безліч веб-сторінок, а також профілів в соцмережах, завдяки яким намагалася маніпулювати суспільною думкою в Туреччині.
Турецькі правоохоронці вважають, що Інан поширював дезінформацію про турецьких політиків, намагаючись зганьбити їх в очах громадськості.
29 березня 2018 року спецслужби Туреччини доставили з Косово шістьох функціонерів FETÖ.
10 квітня з Габону були доставлені ще три функціонера терористичного течії Гюлена.
12 липня знову з України, а також з Азербайджану в Стамбул були доставлені два помічники Гюлена — Саліх Зеки Йигит і Іса Оздемір.
Як відомо, в ніч на 16 липня 2016 року в Туреччині відбулася спроба держперевороту. Були задіяні окремі військові підрозділи, танки і бойові гелікоптери. Влада кинула на придушення повстання вірних їй військових, бойову авіацію. Під час протистоянь загинули 260 осіб — цивільних, військових і учасників держперевороту.
Внаслідок путчу постраждали десятки тисяч турецьких журналістів, учителів, лікарів, військових та суддів. Одні позбулися роботи, інші потрапили до в’язниці після обвинувачень в причетності до спроби держперевороту.
Нагадаємо, уряд Туреччини звільнив понад 18 тис. держслужбовців у зв’язку зі спробою перевороту. З сухопутних сил Туреччини звільнили 3077 військовослужбовців, з ВМС — 1126, з ВПС — 1949.
Найбільше співробітників звільнили з структур МВС — майже 9 тис. осіб. Ряди жандармерії покинули 649 осіб, з Мін’юсту звільнили 1152 співробітників. Крім того, свої посади втратили чотири заступника губернатора і четверо глав виконавчої влади.
Було припинено діяльність 12 неурядових організацій, трьох газет і одного телеканалу.