Національна асоціація адвокатів вимагає розібратися з нападом співробітниці Адміністрації президента на правозахисника в суді (ДОКУМЕНТ)
https://racurs.ua/ua/n108654-nacionalna-asociaciya-advokativ-vymagaie-rozibratysya-iz-napadom-na-kolegu-v-sudi-spivrobitnyci.htmlРакурсДо прокуратури міста Києва звернулася Національна асоціація адвокатів України з приводу незаконного закриття кримінального провадження щодо перешкоджання професійній діяльності правозахисника Сергія Трофімова. Відповідний документ є у розпорядженні «Ракурсу».
Як зазначається у заяві, у березні 2016 року Ірина Антипенко, заступник керівника головного контрольного департаменту Адміністрації президента України та у минулому — депутат Верховної Ради, у приміщенні Апеляційного суду завдала легких тілесних ушкоджень адвокату, який представляв інтереси її дочки, Діани Самойлик («Мені 33 роки, але батьки мають мене за маленьку дитину«).
Домашній арешт, викрадення, залякування адвокатів, заяви в поліцію з вимогою оголосити дочку, успішну і благополучну молоду жінку, кандидата юридичних наук, у розшук, визнати недієздатною — всі ці засоби використовувалися в протистоянні («Домашній арешт, викрадення, психіатричний діагноз»). Виявилося, що психіатрію досі, як і за радянських часів, використовують як інструмент для приборкання «неслухняної» людини. Як це відбувається, читайте тут.
Розслідування справи про зухвалий напад на адвоката Трофімова, який представляє в суді інтереси дочки Антипенко, триває понад два роки.
«Слідчими Солом’янського УП ГУ Нацполіції в Києві не було виконано всіх вказівок, які були надані по даному кримінальному провадженню, та у квітні 2018 року було винесено незаконну постанову про закриття даного провадження у зв’язку з відсутністю ознак складу кримінального правопорушення, яку потім було скасовано Київською місцевою прокуратурою № 9», — вказано в документі.
У НААУ зазначили, що наразі не проводиться ніяких процесуальних дій, передбачених чинним законодавством, та жодній особі не повідомлено про підозру.
«…Вбачаються ознаки затягування строків досудового розслідування кримінального провадження… та незаконна бездіяльність слідчого Солом’янського УП Нацполіції, що призводить до того, що винна особа, яка завдала тілесні ушкодження адвокату Трофімову, не притягнута до відповідальності», — наголошується у зверненні НААУ.
Нагадаємо, що два роки тому Конституційний суд України визнав неконституційним закон «Про психіатричну допомогу» в редакції 2000 року, зокрема, можливість госпіталізувати недієздатну людину на основі одного лише звернення опікуна або за рішенням лікаря. Зараз для цього необхідно і судове рішення. Наразі робота щодо впровадження демократичних стандартів у законодавство в галузі психіатрії триває.