Ракурсhttps://racurs.ua/
Доступ до інтернет-сайтів у Китаї перебуває під жорсткою цензурою, фото: Golden Frog
Без демократії та прав людини: Google планує запустити в Китаї цензуровану версію своєї пошукової системи — ЗМІ
https://racurs.ua/ua/n108938-bez-demokratiyi-ta-prav-ludyny-google-planuie-zapustyty-v-kytayi-cenzurovanu-versiu-svoieyi.htmlРакурсКомпанія Google планує запустити цензуровану версію своєї пошукової системи в Китаї. Про це повідомляє видання The Intercept, до рук якого потрапили внутрішні документи компанії.
.
Китайська версія Google не буде відображати веб-сайти та пошукові результати з інформацією про права людини, демократію, релігію та мирні протести.
Зазначається, що реалізація цього проекту, який отримав назву Dragonfly, розпочалася навесні минулого року та прискорилася після зустрічі в грудні 2017 року генерального директора Google Сундара Пічая з офіційним представником уряду Китаю.
Команда програмістів та інженерів компанії Google створила спеціальний додаток для Android, різні версії якого отримали назву «Maotai» і «Longfei». Додаток вже продемонстрували китайському уряду; остаточна версія може бути запущена протягом наступних шести-дев'яти місяців, залежно від схвалення з боку китайських чиновників.
Наразі більшість інтернет-користувачів Китаю не можуть отримати доступ до пошукових сервісів Google, оскільки їх блокує так званий «Великий китайський файрвол».
Нова пошукова система Google буде відповідати жорстким законам про цензуру в країні, обмежуючи доступ до контенту, який Комуністична партія Китаю вважає неприйнятним.
Цензура буде застосовуватися на всій платформі: чорні списки враховуватимуть також сервіси пошуку зображень та автоматичної перевірки орфографії.
Китайський уряд блокує інформацію в Інтернеті про політичних опонентів, свободу слова, секс, а також новини та певні академічні дослідження. Наприклад, заборонено розміщувати веб-сайти про криваві події на площі Тяньаньмэнь у 1989 році, а також посилання на «антикомунізм» та дисидентів.
Крім того, заборонені згадки про книги, які негативно зображають авторитарні уряди, такі як «Ферма тварин» та «1984» Джорджа Орвелла.
Нагадаємо, у червні парламент Молдови вирішив запровадити у країні кримінальну відповідальність за цензуру.