Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: Zerkalo.az
Сир, Уран і мурахоїд: названі найогидніші запахи в світі
https://racurs.ua/ua/n109129-syr-uran-i-murahoyid-nazvani-nayogydnishi-zapahy-v-sviti.htmlРакурсНауковий портал ScienceAlert на основі досліджень вчених склав список найбільш огидних запахів у світі. Перше місце зайняв запах сірководню.
.
У список джерел неприємних ароматів увійшла планета Уран, плід рослини під назвою дуріан, квітка Раффлезія Арнольда (Rafflesia arnoldii), французький сир Вйо Булонь, стародавні фекалії та чотирипалий мурахоїд Tamandua tetradactyla.
Уран завоював перше місце в малоприємному рейтингу завдяки сірководню, аміаку, метану і вуглекислому газу, що містяться в нижніх шарах його атмосфери. На думку вчених, аміак на Урані може конденсуватися і утворювати щільні хмари, що пахнуть котячою сечею. Подібні скупчення, ймовірно, утворює і сірководень, який додає атмосфері аромату тухлих яєць.
На другому місці — фрукт під назвою дуріан. Він містить 44 активні ароматичні сполуки, здатні змішувати в собі різні запахи — від карамелі до тухлого яйця. Як наслідок, виникає різкий сморід, що нагадує про старі шкарпетки, каналізацію і гниле м’ясо.
До слова, у південно-східній Азії, де росте цей фрукт, його заборонено проносити в готелі, оскільки вивести запах з приміщення згодом неймовірно складно. Порушників карають серйозними штрафами.
Квітка Раффлезія Арнольда — рослина-хижак, що приваблює комах запахом гнилої риби і м’яса.
Французький сир Вйо Булонь став відомим як найсмердючіший сир у світі. Дослідники Кренфілдского університету (Велика Британія) визначили, що аромат цього сиру схожий на неприємний запах, спричинений інфекціями сечостатевих шляхів і туберкульозом.
Останні місця в списку видання займають древні екскременти, які продовжують випускати сморід навіть через кілька століть, і чотирипалий мурахоїд, запах якого може бути в п’ять-сім разів сильніше за запах скунса.
Хоча для мурахоїда погано пахнути — питання життя і смерті: так тварина рятується від нападу хижаків.
Нагадаємо, новий канадський супер-радіотелескоп CHIME займається скануванням небосхилу і пошуком сигналів, що проходять крізь космічний вакуум. Цього літа йому вдалося «почути» позагалактичне джерело — незвичайний радіосигнал з глибокого космосу.