Ракурсhttps://racurs.ua/
Стародавній Єгипет. Фото: flickr.com
Вчені розкрили таємницю бальзамування тіл у Стародавньому Єгипті
https://racurs.ua/ua/n109588-vcheni-rozkryly-taiemnycu-balzamuvannya-til-u-starodavnomu-iegypti.htmlРакурсТаємницю бальзамування тіл померлих розкрито. Про це йдеться в прес-релізі Йоркського університету, а також у статті, яка буде опублікована в Journal of Archaeological Science, 16 серпня повідомляє сайт N+1.
.
Вчені дослідили мумію людини, яка жила в Єгипті приблизно 5,6 тис. років тому. Встановлено, що для бальзамування використовувався приблизно той же склад, що й у той період, коли штучна муміфікація стала широко застосовуватися.
У Єгипетському музеї Туріну з початку XX ст. зберігається «Туринська мумія». Вчені датують її появу ранньою фазою культури Негада, яка тривала приблизно 500 років — з 6 до 5,5 тис. років тому.
Дослідники виявили, що «Туринська мумія» на відміну від більшості мумій не піддавалася консервації. Цим вона цінна для вчених, які можуть досліджувати тіло у тому вигляді, в якому його привезли в музей.
Раніше науковці вважали, що мумії періоду Стародавнього Єгипту зберігалися за рахунок природної муміфікації, а тіла висихали у сухому та спекотному кліматі.
Передбачалося, що забальзамувати і використовувати смоли для збереження тіла єгиптяни почали пізніше, близько 4,5 тис. років тому.
Нагадаємо, науковці розкрили таємничу катастрофу, яка, починаючи з 900 року н. е., призвела до швидкого скорочення населення і знелюднення цілих міст на американському континенті.