Ракурсhttps://racurs.ua/
На жаль, серед лідерів за смертністю є й Україна, фото: Pixabay
Учені встановили, у яких країнах найбільша смертність від алкоголю
https://racurs.ua/ua/n110198-ucheni-vstanovyly-u-yakyh-krayinah-naybilsha-smertnist-vid-alkogolu.htmlРакурсДо трійки «країн-лідерів» за кількістю смертельних випадків, пов’язаних із споживанням алкоголю, входять Китай, Індія та Росія. Про це повідомляє видання The Global Times з посиланням на медичний журнал The Lancet.
.
Дослідження базувалося на даних про смертність від алкоголю за період з 1990 по 2016 роки у 195 країнах.
Загалом у 2016 році алкоголь був пов’язаний з 2,8 млн смертей у світі.
Ці смертельні випадки включають в себе рак, пов’язаний зі зловживанням алкоголем, серцево-судинні захворювання, інфекційні захворювання, такі як туберкульоз, навмисно заподіяні травми, що включають випадки насильства та самогубства, а також дорожньо-транспортні пригоди та інші непередбачені інциденти, такі як утоплення та пожежі.
Так, впродовж 2016 року зловживання алкоголем стало причиною смерті 59 тис. жінок і 650 тис. чоловіків у Китаї.
Китайські чоловіки значно частіше страждають від проблем зі здоров’ям через споживання алкоголю, ніж жінки, оскільки, за статистикою, кількість любителів спиртних напоїв серед сильної статі у Піднебесній втричі вища, ніж серед жінок.
Більше того, кількість проблем зі здоров’ям, викликаних алкоголем, серед китайських жінок взагалі набагато нижча від середнього показника по світу.
У Китаї геморагічний інсульт (крововилив у мозок) є найбільшою причиною смертності, пов’язаною із алкоголем. Далі йдуть ішемічний інсульт, гіпертонічна хвороба серця та епілепсія.
В Індії алкоголь став причиною смерті 42 тис. жінок та 290 тис. чоловіків, у Росії — 43 тис. жінок та 180 тис. чоловіків.
На жаль, серед лідерів за смертністю від алкоголю є й Україна. Алкоголь став причиною передчасної смерті понад 25 тис. жінок (четвертий показник у світі) та понад 53 тис. чоловіків (сьоме місце).
Нагадаємо, раніше медики попереджали, що вживання алкоголю може спричинити формування злоякісних пухлин.