Ракурсhttps://racurs.ua/
Вчені ведуть за собою зграю ібісів, фото: Alastair Savage
Вченим довелося зіграти роль ватажка зграї, щоб повернути рідкісних диких птахів у Європу (ФОТО, ВІДЕО)
https://racurs.ua/ua/n110206-vchenym-dovelosya-zigraty-rol-vatajka-zgrayi-schob-povernuty-ridkisnyh-dykyh-ptahiv-u-ievropu.htmlРакурсКолись північні лисі ібіси були звичними жителями Європи, але сьогодні це критично вимираючий вид, який майже повністю зник на континенті 400 років тому, невеликі популяції ібісів збереглися тільки в зоопарках, повідомляє «Російська служба BBC».
.
Вціліти популяціям тварин не допомогло навіть те, що вони вважають за краще гніздиться подалі від людей у віддалених ущелинах.
Зараз вчені намагаються повернути ібісів у дику природу Європи.
Група дослідників на чолі з Йоханесом Фріцом стала своєрідними прийомними батьками для цих тварин, супроводжуючи їх з моменту народження і навчаючи життю в дикій природі.
На сьогодні кількість північних лисих ібісів у дикій природі налічує вже близько 100 особин, але для стійкості популяції їх повинно бути принаймні 350−400.
Крім того, є ще одна проблема — це перелітний вид птахів, але маршрути міграції, зі зрозумілих причин, сучасним ібісам не відомі.
Щоб виправити цю ситуацію вченим довелося взяти на себе роль ватажка зграї птахів і провести їх до місця зимівлі. Тривалість такого маршруту становить понад тисячу км.
Оскільки ібіси з дитинства звикли до команди вчених, проблем з тим, щоб переконати їх слідувати за літальним апаратом через гірські хребти з Австрії в центральну Італію, не було.
Відзначається, що птахів достатньо провести за таким маршрутом один раз, щоб вони його запам’ятали і надалі могли долати самостійно.
Нагадаємо, раніше вчені заявляли про повне вимирання східній пуми.