Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: Craig Foster
Знайдено найдавніший наскельний малюнок, який виявився майже вдвічі старший за попередні (ФОТО)
https://racurs.ua/ua/n110943-znaydeno-naydavnishyy-naskelnyy-malunok-yakyy-vyyavyvsya-mayje-vdvichi-starshyy-za-poperedni-foto.htmlРакурсАрхеологи виявили найдавніший малюнок, створений людиною, нашкрябаний на скелі біля берегової лінії Південної Африки. Зображення, вік якого становить 73 тис. років, складається з трьох ліній, які перетинають під нахилом шість ліній. Таємничий малюнок нагадує більш складну версію хештегу (#), пише Motherboard.
.
Малюнок було виявлено в печері Бломбос, розташованій приблизно в 300 км на схід від Кейптауна. Люди жили в цій печері ще 100 тис. років тому, про що свідчать знайдені в ній інструменти і конструкції.
Цей малюнок виявився старший за індонезійський, який до теперішнього часу вважався найбільш стародавнім, принаймні на 30 тис. років. У печері на індонезійському острові Сулавесі було виявлено 12 трафаретних зображень кистей людських рук. Їх приблизний вік учені оцінили в 40 тис. років.
Щоб довести, що малюнок в африканській печері було навмисно створено людьми, команда археологів вивчила його за допомогою оптичних і електронних мікроскопів, а також застосувала раманівську спектроскопію, яка являє собою метод визначення точних молекулярних структур. Ці тести показали, що лінії було намальовано штучно створеним червоним охристим пігментом, який, імовірно, було виготовлено мешканцями печери з глини, піску та оксиду заліза.
Дослідники також реконструювали інструменти, які могли бути використані для нанесення пігменту, і дійшли висновку, що смуги було зроблено примітивним олівцем з наконечником діаметром від одного до трьох міліметрів.
У той час як вченим вдалося встановити чимало деталей щодо технічного боку зображення, його сенс залишається невідомим. Ба більше, наразі навіть неясно, чи був це самостійний символ або ж частина більшого зображення.