Ракурсhttps://racurs.ua/
Жести немовлят зрозумілі також і дорослим, фото: Pxhere
Немовлята використовують ту ж мову жестів, що й мавпи — дослідження
https://racurs.ua/ua/n110965-nemovlyata-vykorystovuut-tu-j-movu-jestiv-scho-y-mavpy-doslidjennya.htmlРакурсНемовлята у віці одного-двох років, які ще не вміють говорити, використовують ту саму мову жестів, що й людиноподібні мавпи. Такого висновку дійшла група вчених з шотландського Університету Сент-Ендрюс, повідомляє видання Nacked Science з посиланням на статтю в журналі Animal Cognition.
.
Причому жести немовлят зрозумілі також і дорослим, це стосується не тільки батьків.
Порівнюючи поведінку шимпанзе, орангутангів і горил, які живуть у дикій природі, з немовлятами в їх «природному середовищі існування» — вдома і в яслах, вчені виявили не просто збіг окремих жестів, а майже повну відповідність.
Дослідники зафіксували використання дітьми при контакті з однолітками та дорослими 52 різних жестів, з яких у репертуарі шимпанзе присутні 46 (тобто жести збігаються на 89%). Подібно до шимпанзе, вони використовували їх як окремо, так і послідовно, і гнучко застосовували індивідуальні жести для різних цілей.
Таким чином, можна говорити про спільні корені цієї древньої «мовчазної мови».
Втім, є і відмінності «діалектів» різних видів. Так, немовлята значно частіше, ніж мавпи, використовують вказівні жести, крім того, помах відкритою долонею скоріше за все є унікальною особливістю мови жестів людей.
Щоб уникнути наслідків можливого впливу культурного середовища, жести немовлят вивчалися в двох віддалених один від одного регіонах — Німеччині й Уганді.
Нагадаємо, нещодавно вчені змогли навчити штучний інтелект розпізнавати жести людей крізь стіни.