Ракурсhttps://racurs.ua/
Глобальне потепління впливає і на життя в Антарктиді, фото: LoveOpium
Рослини Антарктиди почали засихати через зміну клімату (ФОТО)
https://racurs.ua/ua/n111633-roslyny-antarktydy-pochaly-zasyhaty-cherez-zminu-klimatu-foto.htmlРакурсЗміни клімату, спровоковані діяльністю людини, негативно впливають на екосистеми навіть таких віддалених регіонів Землі, як Східна Антарктида. Про це повідомляє видання «N+1» з посиланням на наукову статтю в журналі Nature Climate Change.
.
Попри те, що діяльність людини призводить до підвищення середньої температури на Землі, у деяких районах зміни клімату навпаки, провокують значне похолодання.
Так, хоча Західна Антарктида та Антарктичний півострів є одними з «лідерів» серед регіонів за швидкістю потепління, у Східній Антарктиді навпаки, встановлюється все більш холодна, вітряна та суха погода.
Похолодання призводить до зменшення кількості опадів — сніг та крига тануть менше, а отже, згодом і випадають у меншій кількості. До того ж через зміну клімату та вплив озонової діри, яка, втім, завдяки зусиллям із охорони природи в останні роки почала зменшуватися, західні вітри змістилися далі на південь, що збільшило швидкість вітру в регіоні. Усе це робить клімат більш засушливим.
У результаті там починає змінюватися видовий склад найважливішої екосистеми регіону — моху. Так, за час спостереження — з 2000 по 2012 роки на островах Уїндмілд
було помічено, що домінуючий вид Schistidium antarctici, який може успішно переживати тривале занурення у воду, почав поступово заміщатися двома новими видами — Ceratodon purpureus і Bryum pseudotriquetrum, які живуть у більш сухих умовах і значно гірше переносять затоплення.
Зміни видні навіть візуально — зарості моху зелених стали червоного кольору.
Нагадаємо, вчені встановили, що через глобальне потепління протягом найближчих 25 років можуть зникнути рідкісні види пінгвінів.