Профільний комітет Ради підтримав постанови про звільнення Супрун та її заступника Лінчевського
https://racurs.ua/ua/n111988-profilnyy-komitet-rady-pidtrymav-postanovu-pro-zvilnennya-suprun-ta-yiyi-zastupnyka-linchevskogo.htmlРакурсНа засіданні Комітету з питань охорони здоров’я, яке відбулося 2 жовтня, народні депутати підтримали проекти двох постанов, які рекомендують звільнити з посад в. о. міністра охорони здоров’я Уляну Супрун та її заступника Олександра Лінчевського.
Ці рішення було ухвалено одноголосно.
Постанову № 8425 про звільнення Лінчевського зареєстрував нардеп Сергій Каплін, постанову № 8587 про невизначення правового статусу керівництва МОЗ і невідповідність займаним посадам міністра Уляни Супрун та її заступника Олександра Лінчевського — група нардепів.
Вони закидали керівництву МОЗ виникнення боргу із заробітної плати працівникам медзакладів, відсутність вакцин та сироваток у країні, а також порушення етичних норм.
У липні в парламенті зареєстрували черговий проект постанови про невизначеність правового статусу керівництва Міністерства охорони здоров’я і невідповідність в. о. міністра Уляни Супрун та її заступника Олександра Лінчевського займаним посадам.
Супрун звинуватили у незадовільній організації роботи «Охматдиту», незадовільній роботі щодо лікування українців за кордоном, «прискоренні вимирання українців», виїзді 70 тис. медпрацівників за кордон, «знищенні колективного імунітету нації», зриві міжнародних закупівель і впровадження автономізації медичних закладів, а також провалі програми боротьби з раком.
Крім того, депутати закидали керівництву МОЗу історію із висловлюваннями заступника міністра Олександра Лінчевського про фінансування лікування хворих на рак громадян.
На початку квітня парламентський комітет із охорони здоров’я рекомендував нардепам звернутися до Кабміну з ініціативою відставки Уляни Супрун. Тоді її роботу визнали незадовільною та звернулися до Кабміну з ініціативою її звільнення.
Нардеп від «Опозиційного блоку» Шурма стверджував, що в Супрун немає необхідної освіти, а також, що вона порушує законодавство України, виконуючи обов’язки міністра понад півроку.
Як відомо, уряд призначив Супрун в. о. міністра охорони здоров’я 1 серпня 2017 року. З її приходом в Україні стартувала медична реформа.