Без переміщення боєприпасів у бункери зберегти арсенали від диверсантів неможливо — Полторак (ВІДЕО)
https://racurs.ua/ua/n112388-bez-zberigannya-boieprypasiv-u-bunkerah-zberegty-arsenaly-vid-dyversantiv-nemojlyvo-poltorak.htmlРакурсПричиною допущення вибухів на арсеналі в Чернігівській області було недостатнє обладнання складів боєприпасів, повідомив 10 жовтня міністр оборони України Степан Полторак під час засідання уряду.
За словами міністра, перші вибухи сталися одночасно одразу на трьох сховищах, а потім — ще шість вибухів на інших сховищах, по всьому периметру.
«Є імовірність того, що була закладка боєприпасів для підриву сховищ. У мене немає сумніву, що це була атака на наші сховища. Паралельно відбулося загострення на лінії зіткнення», — додав міністр, заявивши про недостатнє обладнання периметру арсеналу.
Міністр оборони України Степан Полторак на засіданні Кабінету Міністрів України звітує щодо ситуації на 6-му військовому арсеналі. pic.twitter.com/qevKIWPnIJ
— Defence of Ukraine (@DefenceU) 10 жовтня 2018 р.
Полторак повідомив, що 40% боєприпасів зберігалися на відкритих майданчиках. На момент події на сховищі було 69,5 тис. тонн боєприпасів. З них боєготових, придатних до застосування — 43 тис. тонн. Ще 18,5 тис. тонн — елементи боєприпасів та комплектуючі. Решта — більше 8 тонн — боєприпаси, які не стоять на озброєнні ЗСУ і підлягали утилізації.
За останні роки до інших місць зберігання з Ічнянського арсеналу передислокували 56 тис. тонн боєприпасів.
Полторак переконаний, що для збереження боєприпасів необхідно збудувати закриті, добре укріплені бетонні сховища, а не зберігати їх на відкритій місцевості.
«Без зберігання боєприпасів у залізобетонних конструкціях зберегти арсенали від диверсантів неможливо», — сказав міністр.
Для цього армія потребує додаткових коштів. «Навіть, якби виділялося на рік по 500 млн грн, то збудувати всі заплановані сховища ми змогли б лише за 15 років», — сказав Полторак.
Арсенал в Ічні, за його словами, охороняв батальйон, кінологічна рота, а також засоби боротьби з безпілотниками.
За місяць, який передував вибухам, на об'єкті в Ічні двічі проводилися безпекові навчання. За підсумками одних з них звільнили начальника бази боєприпасів.
Міністр оборони повідомив, що уранці 10 жовтня на арсеналі відбулося кілька вильотів літаків для гасіння пожежі. Задимленість залишається, але військові сподіваються найближчим часом ліквідувати пожежу. Залишки боєприпасів перевозять на інший арсенал.
Нагадаємо, що після вибухів в Ічні Генштаб розпорядився ретельніше організовувати оборону складів боєприпасів.