Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: ТСН
Книжечка vs ID-картка: в уряді пояснили, чи обов’язковий обмін паперових паспортів на пластикові з 1 листопада
https://racurs.ua/ua/n113450-knyjechka-abo-id-kartka-v-uryadi-poyasnyly-chy-obov-yazkovyy-obmin-paperovyh-pasportiv.htmlРакурсІз 1 листопада 2018 року громадяни України мають можливість здійснити обмін паспорта у формі книжечки на паспорт у формі ID-картки, повідомляє Урядовий портал.
.
В Державній міграційній службі пояснили, що не йдеться про обов’язкову заміну паспорта-книжечки на картку. Зробити це можна за бажанням. Всі раніше видані документи будуть чинними до завершення строку їх дії.
ID-картка — це внутрішній паспорт громадянина України у формі пластикової картки з електронним носієм (чіпом). У ньому міститься інформація про особу, яку можна прочитати лише на електронному носії.
Обмінювати паспорти-книжечки на пластик українці могли ще з січня 2016 року. Але дотепер нові ID-картки видавалися лише у випадку обміну паспорта замість втраченого або викраденого, а також особам, які оформляли його вперше.
Вперше ID-картка видавалася безкоштовно, а за заміну та відновлення документа необхідно сплатити адміністративний збір — 279 грн.
Експерт ГО «Європа без бар'єрів» Павло Кравчук вважає, що перевагами ID-картки є зручність, захищеність від підробок, а також можливість поїздок до Туреччини та Грузії без закордонного паспорта.
Недоліки новації, на думку Кравчука, стосуються неможливості поїздок до Білорусі (тільки зі старим паспортом-книжечкою, або із закордонним), а також недостатньої інфраструктури зчитування інформації. Власники ID-карт часто змушені носити з собою паперові довідки про реєстрацію місця проживання. Крім того, невідомо, чи система буде готовою оперативно змінювати дані на чіпі.
Нагадаємо, що у вересні Верховний суд ухвалив рішення, яким визнав протиправною відмову у видачі паспорта громадянина України у вигляді книжечки.