Ракурсhttps://racurs.ua/
Кадр з фільму, фото - Lovely Life
Україно-ісландський фільм «Гірська жінка: на війні» виграв кінопремію Європарламенту (ВІДЕО)
https://racurs.ua/ua/n114112-ukrayino-islandskyy-film-girska-jinka-na-viyni-vygrav-kinopremiu-ievroparlamentu-video.htmlРакурсФільм ісландського режисера Бенедикта Ерлінгссона «Гірська жінка: на війні» виграв 12-ту кінопремію LUX, повідомляє 14 листопада сайт Європарламенту.
.
Підсумки роботи журі оголосив сьогодні президент Європейського парламенту Антоніо Таджані у Страсбурзі.
Стрічка «Гірська жінка: на війні» є спільною роботою кінематографістів Ісландії, Франції та України. Вона розповідає про Україну і частково знімалася в нашій країні. Цей трилер — другий художній фільм ісландського режисера Бенедикта Ерлінгссона. Зйомки фільму тривали вісім тижнів в Ісландії та в Україні.
Головна героїня картини Халла (її зіграла актриса з Ісландії Халлдора Гейгадсдоттір) — диригентка хору. Але водночас вона потайки бореться із місцевим алюмінієвим заводом, який забруднює природу Ісландії. Боротьба призупиняється, коли їй приходить відповідь на запит про удочеріння української дівчинки.
Прем'єра фільму відбулася на Каннському кінофестивалі. Там стрічка одразу отримала три премії, зокрема за музику. Саме цей фільм розпочинав програму цьогорічного Одеського міжнародного кінофестивалю.
Президент Європарламенту Таджані привітав трьох фіналістів і сказав, що цього року присуджувати премію LUX було дуже важко.
«Фіналісти висвітлюють три основні теми для майбутнього Європи: ризики, пов’язані з надзвичайним націоналізмом, нагальність дій щодо збереження навколишнього середовища та необхідність пошуку відповідей на міграційні питання. Відрізняючись від жанру і тем, ці фільми мають важливу спільну рису: вони розповідають історії про сильних жінок», — відзначив сьогодні Таджані, вручаючи нагороди.
Нагадаємо, що на премію Європейської кіноакадемії цьогоріч номінувалися два українські фільми — «Випуск-97» та «Гірська жінка: на війні».
Крім того, «Гірська жінка: на війні» побореться за цьогорічну премію «Оскар» Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у номінації «Найкращий фільм іноземною мовою».