Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: National Park Service
Час загадувати бажання: найпотужніший у цьому році зорепад досягне піку в ніч з суботи на неділю
https://racurs.ua/ua/n114267-chas-zagaduvaty-bajannya-naypotujnishyy-u-comu-roci-zorepad-dosyagne-piku-v-nich-z-suboty-na-nedilu.htmlРакурсНайголовніше астрономічне явище листопадового неба — метеоритний дощ Леоніди досягне свого піку в цю ніч, повідомляє видання Deutsche Welle.
.
Щоправда, особливо яскравих вражень від нього очікувати не варто — Леоніди вже давно втратили колишню інтенсивність і тепер падаючі зірки радують своєю появою не сотнями і тисячами за хвилину, а лише раз у кілька хвилин. Зокрема, німецькі астрономи прогнозують, що в ніч з 17 на 18 листопада інтенсивність зоряного дощу становитиме не більше 10−15 метеорів на годину.
Це, звичайно ж, не можна порівняти з Леонідами 1966 року або 1833-го років, коли кількість падаючих зірок становила до 150 тис. на годину.
І в найближчі роки значного посилення Леонідів очікувати не варто — чотирикілометрова комета Темпеля — Туттля, уламками якої і є цей зоряний дощ, наступного разу підійде до Сонця тільки в 2031 році. Попередня поява комети була в 1998 році, інтенсивність Леонідів на наступний рік склала кілька тисяч на годину.
Нагадаємо, астрономи не прогнозують інших значних астрономічних явищ у листопаді. Повний Місяць можна буде спостерігати 23 листопада, Сонце в цей день перетне межі сузір’я Скорпіона, а 29 листопада — сузір’я Змієносця.