Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: NASA
Зоряні родичі: астрономи знайшли давно втраченого близнюка нашого Сонця
https://racurs.ua/ua/n114405-zoryani-rodychi-astronomy-znayshly-davno-vtrachenogo-blyznuka-nashogo-soncya.htmlРакурсВчені давно вважали, що Сонце мало близнюка, який не просто виник в тих же «зіркових яслах», що й наше денне світило, а й зроблений з того ж зоряного матеріалу. Астрономи вважають, що їм вдалося виявити цього «втраченого родича», повідомляє видання ScienceAlert.
.
Зірка HD 186302, що розташована за 184 світлові роки від нас, майже напевно має родинні зв’язки з Сонцем.
Більшість зірок народжується в групах, відомих як «зоряні ясла», котрі можуть включати тисячі світил, — це надзвичайно великі хмари газу та пилу, які поступово руйнуються під їхньою власною вагою, формуючи зірки. Життя Сонця, як вважається, почалося в такій хмарі 4,57 мільярда років тому.
Зрештою, зірки відправляються у свій самостійний політ по галактиці. Але в більшості з них є, принаймні, ще один компаньйон.
Наше Сонце — одинока зірка, що робить її досить незвичайною. Але є причини вважати, що в нього раніше теж був свій близнюк. Так, нещодавно група американських вчених встановила, що більшість, якщо не всі, зірки народжуються в парах з двох близнюків.
Так що, якщо б не якась космічна подія, на земному небі, можливо, було б два сонця.
Тому вчені шукають серед зірок Галактики «втраченого родича». На сьогодні виявлено вже кілька кандидатів.
Але недавнє дослідження групи астрономів з португальського Інституту астрофізики й космічних наук виявило ряд доказів, що саме HD 186302 є цим зоряним близнюком. Це світило дуже схоже на Сонце — у нього майже такі ж розміри, схожий хімічний склад і той же вік — приблизно 4,5 мільярда років.
Ми насправді не знаємо, де Сонце з’явилося, так що такий «зоряний родич» може стати ключем до розплутування загадкової історії нашої Сонячної системи.
Нагадаємо, в минулому році вчені виявили зірку, яка з часом може стати алмазною планетою.