Ракурсhttps://racurs.ua/
Олексій Донський, фото — Главред
Розгляд справ Майдану гальмується через процесуальні диверсії — Генпрокуратура
https://racurs.ua/ua/n114456-rozglyad-sprav-maydanu-galmuietsya-cherez-procesualni-dyversiyi-zahystu-pidozruvanyh.htmlРакурсРозгляд справ Майдану гальмується у судах внаслідок процесуальних диверсій, повідомив 21 листопада під час брифінгу у Києві начальник відділу управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Олексій Донський.
.
Він розповів, що прокурори Генпрокуратури підтримують державне обвинувачення у 56 кримінальних провадженнях стосовно 140 осіб у судах першої, апеляційної та касаційної інстанцій.
Донський повідомив про проблеми щодо розгляду кримінальних проваджень за злочинами, вчиненими під час Революції гідності. Наприклад, понад рік триває судовий розгляд у дев’яти провадженнях, понад два роки — у восьми провадженнях, понад три роки — у п’яти провадженнях.
Ще дев’ять проваджень розглядаються від шести до 12 місяців. Наразі вони перебувають на стадії початкового розгляду.
Частина з них мають такі довгі терміни розгляду через значну кількість підозрюваних і потерпілих, неявки учасників судового процесу на засідання, а також неукомплектованість судів. Донський у цьому сенсі назвав провадження про розстріли на Майдані, яке є найскладнішим.
Водночас Донський відзначив і грубе зловживання адвокатами підозрюваних процесуальними правами.
«Це можна назвати процесуальними диверсіями, які сторона захисту робить на формально законних підставах», — сказав Донський.
Він згадав і про недотримання суддями вимог кримінального процесуального законодавства. Йдеться про тривале непризначення справ до розгляду, самовідводи, повернення обвинувальних актів, порушення розумних термінів розгляду справ.
«Ці рішення згодом апеляційними судами скасовуються, але втрачається час і динаміка судових розглядів», — нарікає Донський.
Трьох осіб, яких підозрювали у вчиненні особливо важких злочинів, суди звільнили з-під варти, посилаючись на практику Європейського суду з прав людини. Йшлося про нарікання захисту на занадто довгий термін перебування підозрюваних під вартою. Такі судові процеси тривали один-два роки і штучно затягувалися стороною захисту.
Нагадаємо, що сьогодні у Генпрокуратурі заявили, що вбивства перших загиблих під час Революції гідності протестувальників — Нігояна, Жизнєвського і Сеника — досі не розкриті. Загалом прокуратура розслідує 4,7 тис. злочинів, які стосуються репресій під час Революції гідності. Через вчинення злочинів покарання у виді позбавлення волі відбувають лише дев’ять тітушок.