Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: 85holodomor.in.ua
Сьогодні Україна вшановує 85-ті роковини Голодомору (ВІДЕО)
https://racurs.ua/ua/n114617-sogodni-ukrayina-vshanovuie-85-ti-rokovyny-golodomoru-video.htmlРакурсУ суботу, 24 листопада, в Україні відбуваються заходи із відзначення пам’яті жертв Голодомору. Цього року йдеться про сумні 85-роковини трагічних подій.
.
Голодомор — акт геноциду українського народу, здійснений керівництвом ВКП (б) та урядом СРСР у 1932−1933 роках, шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців у сільській місцевості на території Української СРР та Кубані. Переважну більшість населення у цих регіонах становили українці.
Внаслідок насильницького вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення.
Визнання Голодомору 1932−1933 років геноцидом українського народу закріплено законом «Про Голодомор 1932−1933 років в Україні», який Рада ухвалила 28 листопада 2006 року.
Постановою Апеляційного суду Києва від 13 січня 2010 року радянських діячів Сталіна, Молотова, Кагановича, Постишева, Косіора, Чубаря, Хатаєвича визнано винними в організації Голодомору.
Український інститут національної пам’яті повідомив про декілька всеукраїнських та міжнародних заходів, які відбуваються у ці дні.
Йдеться про відкриття виставки «Україна 1932−1933. Геноцид голодом», проведення Міжнародного форуму «Україна пам’ятає - світ визнає!» у Києві, поширення соціальної реклами та брошур про Голодомор.
На веб-сторінці «85-ті роковини Голодомору» можна дізнатися про перебіг міжнародної акції «Запалімо свічку пам’яті», зокрема і за кордоном, а також відстежити країни, які долучилися до акції «Запали свічку пам’яті», на інтерактивній карті, розміщеній на сайті.
Відео зі спогадами очевидців тих страшних подій доступне за цим посиланням.
У США 21 листопада штат Коннектикут визнав Голодомор в Україні 1932−1933 років геноцидом українського народу.
Учора в Києві з фасаду будівлі інституту філології Київського національного університету демонтували меморіальну дошку на честь одного з організаторів Голодомору в Україні Володимира Затонського.