Ракурсhttps://racurs.ua/
ДТП, фото — pixabay.com
Верховний суд розтлумачив, коли можна складати європротокол у випадку ДТП
https://racurs.ua/ua/n115049-verhovnyy-sud-roztlumachyv-koly-mojna-skladaty-ievroprotokol-u-vypadku-dtp.htmlРакурсСкладання європротоколу у випадку ДТП за участі пільговика не буде підставою для отримання страхового відшкодування, повідомляє «Судова влада» 3 грудня з посиланням на рішення Верховного суду.
.
Це рішення судді ухвалили у справі № 204/3413/16-ц. Йдеться про спір між страховою компанією «Кредо» й одним із автовласників із Дніпропетровської області. Він почався у 2016 році з приводу ДТП, яка сталася наприкінці 2015 року.
Водій, який є учасником бойових дій, звернувся до суду з позовом до страховика, з яким раніше уклав договір, про стягнення заподіяного збитку та страхового відшкодування.
Суд першої інстанції відмовив у задоволенні позову. Рішення мотивувалося тим, що хоча позивач звільнений від обов’язку купувати поліс автоцивільної відповідальності, але це не дає йому права складати європротокол.
Згодом апеляційний суд скасував попереднє рішення, зазначивши, що транспортні засоби обох учасників ДТП були забезпечені страховим полісом.
Колегія суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду задовольнила скаргу страхової компанії і скасувала рішення суду апеляційної інстанції.
Ухвалюючи своє рішення, судді Верховного суду керувалися тим, що закон «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» зобов’язує страховика видавати страхувальнику бланк повідомлення про ДТП (європротокол).
Розтлумачивши п. 33.2 ст. 33 та п. 1.7 ст. 1 цього закону, зроблено висновок про те, що у випадку ДТП європротокол складають водії тільки тих транспортних засобів, які мають відповідний страховий поліс.
Тому суд розтлумачив, що у випадку ДТП за участю осіб, які звільнені від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності (і, відповідно, не мають полісу), необхідно інформувати поліцію.
«Закон не передбачає можливість складання європротоколу за відсутності у її учасників страхових полісів», — йдеться у повідомленні Верховного суду.
Раніше повідомлялося, що Верховний суд звільнив військовослужбовців від штрафів за кредитами під час особливого періоду. «Українським військовослужбовцям на час особливого періоду штрафні санкції за невиконання кредитних зобов’язань, а також відсотки за користування кредитом не нараховуються», — йшлося у постанові Верховного суду від 30 травня 2018 року у справі за позовом про стягнення заборгованості на підставі кредитного договору.