Вчені назвали головний слід «епохи людей» в історії Землі
https://racurs.ua/ua/n115579-vcheni-nazvaly-golovnyy-slid-epohy-ludey-v-istoriyi-zemli.htmlРакурсГрупа дослідників з декількох різних установ Великої Британії та ПАР дійшла висновку, що найхарактернішою ознакою антропоцену («епохи людей») є курчата бройлери, пише Phys.org.
Антропоценом неофіційно називають геологічну епоху, під час якої рівень людської активності відіграє істотну роль в екосистемі Землі, таким чином впливаючи на стан біосфери (зміни клімату, вимирання багатьох видів живих організмів, появу синтетичних речовин). Такі зміни навколишнього середовища, викликані діяльністю людини, в найбільш чітко виражені з початку промислової революції.
За даними вчених, одним з найпомітніших проявів антропоцену є вирощування курчат бройлерів, чия кількість вже становить 23 млрд особин, а загальна маса перевищує масу всіх інших птахів разом узятих. Для порівняння, представників червонодзьобого ткача — найпоширенішої дикої птиці — налічується лише 1,5 млрд особин. Зауважимо, що бройлери не здатні жити й розмножуватися в дикому середовищі, а також дожити до дорослого віку.
Дослідники припускають, що в разі зникнення сучасної цивілізації внаслідок змін клімату, катаклізмів або ядерної війни, археологи майбутнього знайдуть у геологічних відкладеннях нашої епохи, величезну кількість курячих кісток. Також «епоха людей» залишить після себе пластик і радіаційні забруднення.
Нагадаємо, нещодавно «Ракурс» повідомляв, що вчені випадково відкрили нове царство мікроорганізмів. Виявлені організми не можна віднести до жодної з цих груп, тим не менш, вони належать до вже відомої, хоч і маловивченої, групі мікробів — хемімастіготам (hemimastigotes). Ці організми володіють двома рядами джгутиків і оригінальною структурою клітини.