Ракурсhttps://racurs.ua/
Бельгія першою в ЄС заборонила одноразові електронні сигарети
Бельгія першою у ЄС заборонила продаж одноразових вейпів
https://racurs.ua/ua/n202732-belgiya-pershou-u-ies-zaboronyla-prodaj-odnorazovyh-veypiv.htmlРакурсБельгія стала першою країною ЄС, яка заборонила продаж одноразових вейпів.
.
Країна прагне скоротити кількість нових курців до нуля або майже до нуля до 2040 року і робить інші кроки, щоб «знеохотити» курців і «денормалізувати» куріння.
Куріння вже заборонене на дитячих та спортивних майданчиках, у зоопарках і тематичних парках, а з 1 квітня тютюнові вироби не можна буде продавати в супермаркетах площею понад 400 м² або виставляти в торгових точках.
Офіційне бельгійське опитування про стан здоровʼя, проведене у 2018 році, показало, що 15,3% населення у віці 15 років і старше курять щодня, тоді як у 1997 році цей показник становив 25,5%.
Студенти коледжів, які курять вейп, мають нижчі показники когнітивних функцій, ніж ті, хто не курить — Medical Xpress.
Про відповідне дослідження повідомили дослідники в неділю на щорічній зустрічі Американської неврологічної асоціації в Орландо, штат Флорида. Вони виявили, що чим більше студенти курять вейп, тим нижчі результати вони показують у тестах на навчання, пам’ять, вирішення проблем та критичне мислення.
Студенти, які викурювали від 10 до 20 затяжок на день, мали на 9% нижчі результати, ніж ті, хто не курив, а ті, хто викурював більше 20 затяжок на день, мали майже на 14% нижчі результати, виявили дослідники.
Попередні дослідження показали, що куріння може впливати на роботу мозку, зменшуючи його об'єм і знижуючи приплив крові до клітин мозку, зазначають дослідники у довідковій літературі. Нікотин також викликає нейротоксичність, яка пошкоджує клітини мозку.