Ракурсhttps://racurs.ua/
Калашников покаявся за створений ним автомат — ЗМІ
https://racurs.ua/ua/n20923-kalashnykov-pokayavsya-za-stvorenyy-nym-avtomat-zmi.htmlРакурсВідсканований документ опублікувала російська газета «Известия».
.
За словами журналістів, лист було передано до редакції особою, близькою до конструктора, яку вони відмовилися назвати. Лист написаний не від руки — його надрукували на комп'ютері, і Михайло Калашников тільки підписав його.
Як розповів журналіст «Известий» Денис Тельманов, який працював з листом, конструктор, можливо, писав його не сам, і його могли записати з його слів священики, які відвідували престарілого конструктора вдома.
У тексті послання Калашников називає себе православним християнином, автомат АК-47 — диво-зброєю, а американців часів Холодної війни — друзями радянських людей.
«Мій душевний біль нестерпний, одне й те ж нерозв'язне питання: коли мій автомат позбавляв людей життя, стало бути і я, Михайло Калашников, дев'яносто трьох років від народження, син селянки, християнин і православний по вірі своїй, винен у смерті людей, нехай навіть ворога?» — йдеться в листі.
«Виходить якийсь вічний двигун, який я так хотів винайти в молоді роки. Світло і тінь, добро і зло — дві протилежності одного цілого, не здатні існувати одне без одного? І невже всевишній все так влаштував ? І людству животіти вічно в такому співвідношенні?» — зазначив конструктор.
Калашников також пише про те, як став віруючою людиною за допомогою друзів, про те, як виступив проти будівництва музею свого імені в Іжевську і підтримав ідею відновлення Свято-Михайлівського храму, підірваного у
Голова Синодального відділу по взаємодії Церкви і суспільства Всеволод Чаплін заявив, що не розглядає цей лист як каяття, передає «BBC Росія».
За словами Чапліна, церква вже давно сформувала ставлення до зброї.
«Православ'я виступає проти агресії проти якого б то не було народу. Але воно безперечно і безумовно схвалює застосування сили і застосування зброї в тих випадках, коли на твій народ нападають. І особливо, коли є небезпека для сповідання твоїм народом істинної віри», — заявив священик.
Чи означає це, що Калашников з точки зору церкви не винен в тому, що винайшов знаряддя вбивства, священик не пояснив.
Як повідомляв «Ракурс», Калашников помер 23 грудня після тривалої хвороби.