Ракурсhttps://racurs.ua/
Рада суддів ГСУ посприяє виконанню судових рішень
https://racurs.ua/ua/n21464-rada-suddiv-gsu-pospryyaie-vykonannu-sudovyh-rishen.htmlРакурсВ цьому листі йшлося про заходи, які вживаються судом на виконання ч. 4 ст. 51 Закону України «Про виконавче провадження».
.
«Законом про виконавче провадження передбачені випадки, коли виконавче провадження, що вже є закритим, можна відновити. Якщо державний виконавець відновлює виконавче провадження, то він направляє постанову про це до суду, а на суд покладений обов'язок протягом трьох місяців повернути цей документ державному виконавцю. Наслідком невиконання цього обов'язку є закінчення виконавцем виконавчого провадження, яке вже не підлягає відкриттю. Така ситуація може призвести до негативних наслідків як для стягувачів, які не отримають фактичного задоволення своїх вимог, так і для тих, хто знехтував своїм обов'язком, бо стягувачі можуть звернутися до суду з позовом про стягнення завданих збитків з самого суду через неналежне виконання їм своїх обов'язків», — пояснює заступник голови Ради суддів господарських судів України, суддя Київського апеляційного господарського суду Юрій Власов.
Тож, щоб запобігти виникненню подібних прикрих випадків, у Господарському суді міста Києва запроваджено додатковий контроль за виконанням описаної вище норми закону, тобто за додержанням визначених законом термінів відправлення відповідних постанов державним виконавцям. А саме — покладено певні обов'язки на відділ діловодства і відділ аналітичної роботи. Цей досвід є досить позитивним, тому Рада суддів господарських судів України запропонувала поширити його на всю систему.
«Цей досвід, як і будь-який інший, що сприятиме поліпшенню роботи судів, ми можемо рекомендувати судам до використання у своїй повсякденній діяльності. Бо виконання судового рішення — це найважливіша стадія судового процесу, без якої сам процес втрачає сенс», — прокоментував голова Ради суддів господарських судів України Артур Ємельянов.