Ракурсhttps://racurs.ua/
З початку року українці забрали з банків майже 100 млрд грн — ЗМІ
https://racurs.ua/ua/n25358-z-pochatku-roku-ukrayinci-zabraly-z-bankiv-mayje-100-mlrd-grn-zmi.htmlРакурсПро це повідомляє ZN.UA.
.
Закрити цю дірку, за даними видання, формально допомогла девальвація — за рахунок курсових різниць портфель валютних вкладів банків збільшився майже на 40 млрд грн, а рефінансування Нацбанку склало вже майже 50 млрд грн.
Відзначається, що майже рівномірний відтік як гривневих, так і валютних депозитів пояснюється стурбованістю вкладників не стільки обмінним курсом, скільки стабільністю банківської системи в цілому.
А введене Національним банком обмеження на зняття валюти навіть з поточних рахунків в межах 15 тис. грн на день прискорило відтік валютних депозитів.
«Ті, хто має великі вклади, прийняли для себе рішення виходити з банків, а можливо, і з території України. Звідси великі відтоки», — повідомив старший радник «Альфа-Банку» Роман Шпек.
У той же час деякі банкіри впевнені, що пік відтоку вкладів вже позаду.
«Досить масовий відтік спостерігався в лютому. Але вже до кінця березня ситуація змінилася. Ми фіксуємо не тільки зниження відтоку, але ще і зростання нових депозитів, які перекривають чиїсь вилучення, і гроші починають повертатися. Є багато експертних оцінок, згідно з якими до травня значна частина переляканих клієнтів поверне свої кошти в банківську систему», — заявив заступник голови «Фідобанка» Олександр Соболєв.
Як повідомляв «Ракурс», у Мінфіні назвали помилкою введення податку на депозити з 1 квітня.