Ракурсhttps://racurs.ua/
Генпрокуратуру пікетують родичі довічно засуджених
https://racurs.ua/ua/n27766-genprokuraturu-piketuut-rodychi-dovichno-zasudjenyh.htmlРакурсВони вимагають від прокурорів виконувати свої функції щодо нагляду за додержанням законності під час кримінальних проваджень, ініціювати перевірку фактів катувань, жорстокого поводження та фабрикації кримінальних справ. Мітингувальники наполягають, що серед засуджених до найвищої міри покарання чимало невинуватих, передає кореспондент «Ракурсу».
.
За словами правозахисника Андрія Діденка, це стало можливим через некомпетентність та корумпованість слідства та правосуддя. «Цим перш за все має займатися прокуратура, яка вправі витребувати справу та ініціювати її перегляд після винесення вироку. Але чомусь вона цього не робить навіть після сотень звернень адвокатів, громадських діячів та виходу журналістських розслідувань», — говорить він.
Як приклад бездіяльності прокуратури активісти наводять справу довічно засудженого Олександра Рафальського, який уже 12 років відбуває покарання. Зізнання у вчиненні серійних убивств у нього було вибито правоохоронцями шляхом катування. Незважаючи на вербальну ноту, направлену Кабінету міністрів ще у 2009 році місією верховного комісара ООН з прав людини, та резолюцію двох комітетів Верховної Ради, на національному рівні продовжується безрезультатна переписка з прокуратурою.
«Її реагування по цій справі полягає у тому, щоб перекинути скарги на місця, де залишилися працювати усі старі прокурори, які підтримували обвинувальний вирок. А Печерський районний суд Києва нещодавно, незважаючи на усі існуючі докази, вкотре скасував постанову про відмову в порушенні кримінальної справи проти правоохоронців, які катували Рафальського. Тому остання надія на Європейський суд з прав людини. Адже у разі визнання ним факту отримання зізнань під час катування та порушення права на справедливий суд, яке полягає у здобутті доказів вини незаконним шляхом, з’являється можливість скасувати у Верховному суді України винесений незаконно обвинувальний вирок», — додає адвокат Віктор Колбанцев.
Подібна ситуація і з довічно засудженим за сумнівними доказами Володимиром Панасенком, Азер Тариверди огли Алієвим та ін.
Нагадаємо, що минулого року Україна встановила рекорд, обігнавши Росію за кількістю довічно засуджених. У нас їх сьогодні 1845, а в РФ — 1841. І це при тому, що всього засуджених в Україні близько 140 тис., а в Росії — понад 800 тис.
Як повідомляв «Ракурс», активісту «Правого сектора» загрожує довічне за стрілянину на Хрещатику.