Ракурсhttps://racurs.ua/
Кількість біженців у світі досягнула рівня після Другої світової війни — ООН
https://racurs.ua/ua/n29622-kilkist-bijenciv-u-sviti-dosyagnula-rivnya-pislya-drugoyi-svitovoyi-viyny-oon.htmlРакурсЗагальна цифра в 51,2 млн біженців у 2013 році на 6 млн вища за показники минулого року, передає ВВС з посиланням на Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН).
.
Голова УВКБ ООН Антоніо Гутерріш заявив, що зростання кількості біженців стало «серйозним викликом» для організацій з надання допомоги.
Збільшення біженців відбулося через конфлікти в Сирії, Центральній Африці та Південному Судані.
Особливу стурбованість викликають 6,3 млн людей, які є біженцями протягом багатьох років, іноді навіть десятиліть.
За оцінками ООН, так званими затяжними біженцями є понад 2,5 млн афганців. На Афганістан як і раніше припадає найбільша кількість біженців у світі, а сусідній Пакистан приймає більше біженців, ніж будь-яка інша країна (близько 1,6 млн людей).
У всьому світі тисячі біженців через майже забуті політичні кризи провели кращу частину свого життя в таборах. Біля кордону Таїланду з Бірмою 120 тис. людей національної меншини Бірми під назвою Карен прожили в таборах для біженців протягом понад 20 років.
В ООН нагадують, що біженці не можуть бути примусово повернуті і не повинні повертатися доти, доки це не стане безпечним і в них будуть будинки, куди можна повернутися.
Для багатьох біженців, серед яких більш як 300 тисяч сомалійських біженців в таборі Дадааб на території Кенії, це дуже віддалена перспектива.
За даними агентства ООН, деякі табори для біженців стали практично постійними осередками для життя, з їхніми власними школами, лікарнями і підприємствами. Але вони не є і ніколи не можуть стати домівкою.
Як повідомляв «Ракурс», 19 червня Верховна Рада визначила правовий статус біженців з Криму і зони АТО.