Ракурсhttps://racurs.ua/
На орбіту навколо Землі вперше вийшов український наносупутник
https://racurs.ua/ua/n30015-na-orbitu-navkolo-zemli-vpershe-vyyshov-ukrayinskyy-nanosuputnyk.htmlРакурсУ Міносвіти зазначили, що наносупутниками називають клас малих штучних супутників Землі, які використовуються для космічних досліджень.
.
У КПІ розробили наносупутник формату Сubesat (Кубсат) завважки приблизно 1 кг і завбільшки 10*10*10 см.
Метою запуску українського наносупутника PolyITAN-1 є відпрацювання технологічних режимів польоту. Крім того, з допомогою супутника вчені хочуть дослідити сонячні датчики для малих космічних апаратів і перевірити енергетику розроблених в університеті сонячних джерел живлення.
Крім того, запуск наносупутника дозволить вдосконалити для майбутніх польотів цифрові канали передачі інформації із супутника на Землю та команди управління ним.
Супутник створила команда молодих науковців та інженерів теплоенергетичного і радіотехнічного факультетів, факультету електроніки, а також Інституту телекомунікаційних систем НТУУ «КПІ» під керівництвом кандидата технічних наук Бориса Рассамакіна. Модулі, розроблені при створенні цього апарату, можуть бути використані для цілої серії інших супутників.
Як повідомляв «Ракурс», у квітні 2014 року в Україні стартував спільний з американськими компаніями проект з освоєння космосу на 10 млрд доларів.