Ракурсhttps://racurs.ua/
Україна зайняла 76 місце зі 144 в Індексі глобальної конкурентоспроможності
https://racurs.ua/ua/n34254-ukrayina-zaynyala-76-misce-zi-144-v-indeksi-globalnoyi-konkurentospromojnosti.htmlРакурсНа думку авторів рейтингу, такий підйом може бути пов'язаний з очікуваннями після зміни влади, передає «Інтерфакс-Україна».
.
При цьому анексія Криму і конфлікт на Донбасі мало вплинули на результати, оскільки до того часу дані вже були зібрані. Однак обидві ці події неодмінно вплинуть на конкурентоспроможність країни в майбутньому, відзначають експерти.
У звіті зазначено, що прогрес був досягнутий за рахунок більш позитивного сприйняття інститутів та ефективності ринків, а також кращих результатів в освіті.
Серед основних проблем автори рейтингу називають перебудову інституціональної структури (130 місце), скорочення домінування великих компаній на внутрішніх ринках (129 місце) та підвищення конкурентності ринків (125 місце) і, отже, їх ефективності (112 місце).
Серед найближчих сусідів України Польща зайняла 43 місце (мінус 1 позиція), Росія — 53 місце (+11), Румунія — 59, (+17), Угорщина — 60, (+3), Словаччина — 75 (+3), Молдова — 82 (+7). Білорусь у рейтингу відсутня.
Шостий рік поспіль у рейтингу Global Competitiveness Index (GCI) лідирує Швейцарія. Сінгапур залишається на другій позиції, США витіснили Фінляндію з третього на четверте, а Німеччина, як і рік тому, замикає п'ятірку лідерів. Швеція опустилася з 6 на 10 місце, а Японія піднялася з 9 на 6. Між ними розташувалися Гонконг, Нідерланди і Велика Британія.
Як повідомляв «Ракурс», на початку 2014 року Україна виявилася останньою серед європейських країн в рейтингу економічної свободи.