Ракурсhttps://racurs.ua/
Через війну в Україні потік іноземних туристів до Росії скоротився вдвічі
https://racurs.ua/ua/n34593-cherez-viynu-v-ukrayini-potik-inozemnyh-turystiv-do-rosiyi-skorotyvsya-vdvichi.htmlРакурсЦифри туроператорів за звітний період істотно відрізняються від офіційної статистики, оскільки Росстат скорегував методику підрахунку ключових показників туристичного ринку, пише «КоммерсантЪ». Таким чином, згідно з офіційними даними, за перше півріччя в'їзний турпотік до Росії виріс в 10 разів, виїзний — майже в три рази (до 10,7 млн і 20,1 млн осіб відповідно).
.
Самі чиновники визнають, що таке зростання пов'язане з методикою підрахунку. Так, раніше при підрахунку в'їзного турпотоку враховувалися тільки ті, хто в'їжджав до Росії по туристичній візі, зараз — всі іноземці, які прибувають в країну, крім студентів і трудових мігрантів. Аналогічна ситуація з виїзним потоком: зараз Росстат підраховує не лише російських туристів, а й усіх жителів країни, що виїжджають ненадовго в тому числі заради бізнесу або лікування.
Насправді, як стверджують учасники ринку, така картина далека від реальності. За даними туроператорів, зниження туристичного потоку з Євросоюзу і США склало від 40% до 60%. Зокрема, потік з Іспанії скоротився на 90%, з Італії — на 60%, з Німеччини — на 40%. На думку учасників ринку, це пов'язано із загостренням політичної обстановки, викликаним війною в Україні. Згідно з прогнозами експертів, у серпні-вересні в'їзний турпотік може скоротитися ще на 60%.
Власники готелів констатують, що за січень-червень 2014 року завантаження готелів в Москві впало приблизно на 4%, до 59%, в Санкт-Петербурзі — на 3%, до 53%. Разом з тим вони відзначають, що на тлі скорочення турпотоку з ЄС і США на 20% зросла кількість туристів з Китаю, Ірану та Туреччини.
Що ж до падіння виїзного турпотоку, то воно склало близько 30%. При цьому найбільш значним виявилося скорочення поїздок до Європи.
Як повідомляв «Ракурс», станом на початок липня потік туристів у Криму скоротився на 35%.