Ракурсhttps://racurs.ua/


В Україні створено Спілку Добровольців АТО
https://racurs.ua/ua/n35218-v-ukrayini-stvoreno-souz-dobrovolciv-ato.htmlРакурсУ найближчих планах Спілки — початок роботи call-центру, за допомогою якого збиратиметься інформація про загиблих і зниклих безвісти бійців для координації подальших пошукових робіт.
Протягом останнього року вже стало традицією, що багато соціально значущих починань беруть на себе волонтери, не покладаючись на участь держави. Спілка допомоги добровольцям АТО — ще один волонтерський проект. За задумом ініціаторів Спілки, об'єднання має стати координаційним центром зі збору інформації про добровольців і мирних громадян, які постраждали, загинули або зникли безвісти в зоні бойових дій.
За словами організаторів, до ініціативи підштовхнула поточна ситуація, в якій державні структури не завжди можуть діяти консолідовано в питанні розв'язання проблем воїнів-добровольців.
«Ми не конкуруємо з державними структурами. Наша мета — допомогти людям у зборі та систематизації інформації про їхніх рідних і близьких, і, в міру можливостей, сформувати цілісну картину, яка відображатиме долі наших воїнів, громадян. Ми докладемо зусиль для того, щоб координувати наші дії з СБУ, МВС та міжнародними організаціями», — заявив один із ініціаторів Спілки Віталій Повх.
Через call-центр, який почне працювати при Спілці Добровольців АТО, здійснюватиметься збір всієї доступної інформації про постраждалих, а отримані дані узагальнюватимуться в інформаційній базі.
Громадський діяч, співкоординатор Спілки Іван Пєтухов висловив упевненість, що за допомогою волонтерів та активістів цей проект буде успішно реалізований. «Вже зараз є IT-компанії, які готові технічно підтримати проект. Для пошукової роботи становить інтерес будь-яка інформація про людину, що розшукується, аж до того, коли і з якого номеру телефону вона дзвонила останній раз. Технічно можливо визначити геолокацію того, хто телефонував з цієї точки, окреслюючи географію пошуку. Але це лише один з етапів необхідної роботи», — заявив Пєтухов.
За словами організаторів Спілки, старт роботи call-центру запланований на початок жовтня. Спілка запрошує до участі в роботі всіх небайдужих до доль українських воїнів, а також журналістів, які часто й подовгу бувають у фронтовій зоні і володіють інформацією про конкретних людей, що перебувають у зоні боїв, та про події, які там відбуваються.
За додатковою інформацією звертайтесь по email: info@agcom.com.ua.
Як повідомляв «Ракурс», по всій Україні незабаром пройдуть військово-медичні тренінги.
Нагадаємо, в Україні досі немає прописаного легітимного механізму формування і функціювання добровольчих батальйонів. Більше про це читайте в статті «Ракурсу» «Добровольці поза законом».