Ракурсhttps://racurs.ua/
В Україні створено Спілку Добровольців АТО
https://racurs.ua/ua/n35218-v-ukrayini-stvoreno-souz-dobrovolciv-ato.htmlРакурсУ найближчих планах Спілки — початок роботи call-центру, за допомогою якого збиратиметься інформація про загиблих і зниклих безвісти бійців для координації подальших пошукових робіт.
.
Протягом останнього року вже стало традицією, що багато соціально значущих починань беруть на себе волонтери, не покладаючись на участь держави. Спілка допомоги добровольцям АТО — ще один волонтерський проект. За задумом ініціаторів Спілки, об'єднання має стати координаційним центром зі збору інформації про добровольців і мирних громадян, які постраждали, загинули або зникли безвісти в зоні бойових дій.
За словами організаторів, до ініціативи підштовхнула поточна ситуація, в якій державні структури не завжди можуть діяти консолідовано в питанні розв'язання проблем воїнів-добровольців.
«Ми не конкуруємо з державними структурами. Наша мета — допомогти людям у зборі та систематизації інформації про їхніх рідних і близьких, і, в міру можливостей, сформувати цілісну картину, яка відображатиме долі наших воїнів, громадян. Ми докладемо зусиль для того, щоб координувати наші дії з СБУ, МВС та міжнародними організаціями», — заявив один із ініціаторів Спілки Віталій Повх.
Через call-центр, який почне працювати при Спілці Добровольців АТО, здійснюватиметься збір всієї доступної інформації про постраждалих, а отримані дані узагальнюватимуться в інформаційній базі.
Громадський діяч, співкоординатор Спілки Іван Пєтухов висловив упевненість, що за допомогою волонтерів та активістів цей проект буде успішно реалізований. «Вже зараз є IT-компанії, які готові технічно підтримати проект. Для пошукової роботи становить інтерес будь-яка інформація про людину, що розшукується, аж до того, коли і з якого номеру телефону вона дзвонила останній раз. Технічно можливо визначити геолокацію того, хто телефонував з цієї точки, окреслюючи географію пошуку. Але це лише один з етапів необхідної роботи», — заявив Пєтухов.
За словами організаторів Спілки, старт роботи call-центру запланований на початок жовтня. Спілка запрошує до участі в роботі всіх небайдужих до доль українських воїнів, а також журналістів, які часто й подовгу бувають у фронтовій зоні і володіють інформацією про конкретних людей, що перебувають у зоні боїв, та про події, які там відбуваються.
За додатковою інформацією звертайтесь по email: [email protected].
Як повідомляв «Ракурс», по всій Україні незабаром пройдуть військово-медичні тренінги.
Нагадаємо, в Україні досі немає прописаного легітимного механізму формування і функціювання добровольчих батальйонів. Більше про це читайте в статті «Ракурсу» «Добровольці поза законом».