Ракурсhttps://racurs.ua/
Маріуполь зараз більш український, ніж Полтава — бійці «Азову»
https://racurs.ua/ua/n35482-mariupol-zaraz-bilsh-ukrayinskyy-nij-poltava-biyci-azovu.htmlРакурсПро це заявили бійці добровольчого батальйону «Азов» родом з Полтавської області, які дали брифінг у Полтаві, повідомляє сайт маріупольських новин 0629.
.
Боєць «Азову» Анатолій Ханко заявив, що, на його думку, близько 70% жителів Маріуполя підтримують Україну, повідомляє ІА «Новини Полтавщини».
Бійці «Азову» запевнили, що більшість маріупольців підтримують українську армію та добровольчі батальйони.
«Коли ми вперше прийшли до Маріуполя, ми бачили деяку трансформацію людей, однак поступово здобували їхню довіру. Люди вже мали приклад Донецька та Луганська, де була влада ДНР. У нас було спокійно. Тут не грабували. Люди навіть підтримували нас матеріально. Приносили харчі, пальне, обереги. Я православний, але в такі дрібнички вірю», — заявив Ханко.
Ще один полтавчанин з «Азову» Юліан Матвійчук заявив, що «зараз Маріуполь більш український, ніж Полтава», передає 0629. За його словами, усі паркани, гаражі та лавки в місті пофарбовані в синьо-жовті кольори, висять бігборди з написами «Ні війні!», «Маріуполь — це Україна». «Прапори вивішують де тільки можна», — сказав він.
Разом з тим, бійці добровольчого батальйону визнають, що в Маріуполі є люди, які чекають на окупантів. Крім того, за їхніми словами, в інших містах Донбасу ситуація не така райдужна, бо люди на сході України живуть за принципом «хто сильніший, той і керує».
Як повідомляв «Ракурс», за даними групи «Інформаційний опір», сили АТО зірвали просування російських військ під Маріуполем.
Нагадаємо, співробітники СБУ в Маріуполі затримали чотирьох осіб з батальйону «Восток», які готували терористичні акти в місті.
За даними громадського об'єднання «Маріупольська дружина», 21 вересня в Маріуполі диверсанти обстріляли блокпост на околиці, унаслідок чого поранено двох мирних жителів.
Про реакцію жителів Маріуполя на військові дії в місті, які відбулися 9 травня, читайте в матеріалі «Ракурсу» «Антитерор в Маріуполі очима місцевих жителів».