Ракурсhttps://racurs.ua/
Симоненко назвав ухвалення антикорупційних законів виставою для електорату
https://racurs.ua/ua/n36530-symonenko-nazvav-uhvalennya-antykorupciynyh-zakoniv-vystavou-dlya-elektoratu.htmlРакурсТаку думку висловив лідер Компартії України, народний депутат Петро Симоненко, повідомляє «Голос.UA».
.
За його словами, в українській політиці склалася традиція, згідно якій кожен новий президент починає свою каденцію з оголошення боротьби з корупцією.
«Хочу нагадати, що перші укази і Кучми, і Януковича були спрямовані саме на боротьбу з корупцією. Але через нетривалий час про ці шляхетні пориви забувалося, і корупція продовжувала свою переможну ходу», — сказав нардеп.
Президент Петро Порошенко вирішив не відставати від своїх попередників, і 7 жовтня в парламенті відбулося успішне голосування за пакет антикорупційних законів. «Те, що пакет цих законів голосувався в ході виборчої кампанії, є підвердженням, що розрахунок робився на отримання електорального ефекту. Тепер провладні „Блок Петра Порошенка“ і „Народний фронт“ можуть впевнено говорити своїм виборцям про те, що вони є найбільш послідовними борцями з корупцією», — підкреслив лідер Компартії України.
На його думку, те, що голосування в парламенті відбулося саме в день приїзду в Київ помічника держсекретаря США Вікторії Нуланд, не випадково, бо її нинішній візит носив інспекційний характер.
«Простіше кажучи, пані Нуланд прибула в Київ упевнитися, що справи в Україні йдуть згідно з приписами Вашингтона. І, за розрахунками стратегів з Банкової, ухвалення „антикорупційних законів“ мало справити на Нуланд сприятливе враження. Необхідно було підтвердження, що Порошенко контролює ситуацію і парламент виконує всі побажання „вашингтонського обкому“», — зауважив Симоненко.
Щодо боротьби з корупцією не віртуальної, а реальної, то тут, за словами лідера КПУ, справи йдуть геть погано.
«Імідж затятих борців з корупцією, спрацьований для нинішнього керівництва країни, — це пшик. Адже в проголосованих законопроектах не прописаний детальний механізм їх реалізації. Не ясно, хто і яким чином буде боротися з корупцією в Україні. Тому є вельми велика ймовірність того, що ці антикорупційні закони попросту „зависнуть“ і ніхто їх не буде реалізовувати», — сказав Симоненко.
До того ж, продовжив лідер українських комуністів, так звані «борці з корупцією» самі широко використовують різні механізми політичної корупції в ході нинішньої виборчої кампанії. А саме, масовий підкуп виборців, купівлю та продаж прохідних місць у виборчих списках, прихильність непотизму, тобто сімейності і кумівства при їх формуванні.
«А звідси висновок — нинішня влада ніколи не буде ефективно боротися з корупцією. Всі її потуги в цьому напрямку є фальшивими. Не змінивши соціально-класову сутність політичного режиму, неможливо побороти корупцію в Україні. Тому влада не бореться з цим явищем, а лише прагне отримати додаткові рейтингові очки», — підсумував Симоненко.