Ракурсhttps://racurs.ua/
Вікіпедія пропонує українським викладачам і студентам писати статті до неї замість рефератів
https://racurs.ua/ua/n36736-vikipediya-proponuie-ukrayinskym-vykladacham-i-studentam-pysaty-statti-do-neyi-zamist-referativ.htmlРакурсРедактори Вікіпедії створили український переклад програмного модуля Education program, який працює тепер і в українському мовному розділі вільної енциклопедії, повідомляє прес-служба громадської організації «Вікімедіа Україна».
.
Освітня програма Вікіпедії покликана допомогти викладачам зробити написання вікі-статей формою самостійної роботи студентів, яка частково або повністю замінить традиційні письмові роботи. Завдяки модулю можна створити інтерактивну сторінку курсу в службовому просторі Вікіпедії. Програма дозволяє легко відстежувати внесок кожного студента у будь-яку вікі-статтю.
Крім того, редактори Вікіпедії можуть записуватись на курс як онлайн-асистенти, щоб допомагати викладачу і студентам легше орієнтуватись у просторі інтернет-енциклопедії.
У «Вікімедіа Україна» повідомили, що така практика поширена в США і Канаді, де з 2010 року близько 8 тис. студентів писали до Вікіпедії в рамках навчального процесу, отримуючи за це бали.
У Вікіпедії вважають, що написання статей до вільної енциклопедії має низку переваг перед паперовими роботами, бо в енциклопедичному стилі основну роль відіграють факти, нейтральна точка зору і посилання на авторитетні джерела.
До того ж, робота студента у Вікіпедії допомагає ефективніше виявляти плагіат, бо не лише викладач, але й редактори, патрульні та адміністратори сайту перевіряють статті на дотримання авторських прав і відповідність стандартам енциклопедії.
Як повідомляв «Ракурс», зобов’язання Google видаляти посилання з пошуку торкнулося статей Вікіпедії.
Нагадаємо, близько 10% статей Вікіпедії створив шведський професор.