Ракурсhttps://racurs.ua/
У людей з «покоління Чорнобиля» більше шансів захворіти на рак щитовидної залози
https://racurs.ua/ua/n38331-u-ludey-z-pokolinnya-chornobylya-bilshe-shansiv-zahvority-na-rak-schytovydnoyi-zalozy.htmlРакурсВчені досліджували дані 11 664 жителів Білорусі, які в дитячому або підлітковому віці постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Через 20 років у пацієнтів з діагностованими захворюваннями щитовидної залози (158 випадків раку) була виявлена залежність тяжкості захворювання від дози випромінювання. У тих, хто отримав велику дозу випромінювання, виявили солідний і дифузний варіанти раку щитовидної залози з агресивним перебігом і процесом, що розповсюдилмсь на лімфатичні судини, пише «Лікар.Інфо».
.
Крім того, у людей, що контактували з радіоактивним йодом, підвищена вірогідність появи доброякісних утворень щитовидної залози, відзначає автор статті, доцент Лідія Заблотська з Каліфорнійського університету, Сан-Франциско.
Вона також додала, що результати даного дослідження актуальні для постраждалих внаслідок аварії на японській «Фукусімі» в 2011 році. На переконання доцента, в медичну практику необхідно впровадити обов'язковий скринінг серед груп ризику.
Раніше повідомлялося, що Чорнобиль займає третє місце серед найбільш забруднених місць Землі.