Радбез ООН: Британія заявила про перекидання Росією техніки на Донбас, США — про розпалювання війни
https://racurs.ua/ua/n38947-radbez-oon-brytaniya-zayavyla-pro-perekydannya-rosiieu-tehniky-na-donbas-ssha-pro.htmlРакурсДипломат наголосив, що Росія продовжує перекидати на Донбас важке озброєння, артилерію, танки і бронетехніку, підтримуючи таким чином сепаратистів, передає «РБК-Україна».
«Спроби видалити маркування й знаки відмінності з цих транспортних засобів не можуть приховати, що вони прийшли із Росії», — наголосив Грант.
«Якщо Росія не підтримує сепаратистів, то чому вона блокує будь-яке розширення моніторингу кордону ОБСЄ?», — уточнив представник Британії.
При цьому заступник постпреда Росії в ООН Олександр Панкін назвав заяви про російську військову техніку на Донбасі «порожніми розмовами і пропагандистською фальшивкою».
«Зараз у західних столицях і по лінії НАТО знову стрясають повітря гучні заяви про віртуальні переміщення бронеколон і військ із російської території. Але реально фактів і підтвердження ніхто не представляє. Всі ці розмови порожні, це звичайна пропагандистська фальшивка», — стверджує Панкін.
Як повідомляє «Радіо Свобода», постпред США в ООН Саманта Пауер наголосила, що основні причини конфлікту в Україні залишаються незмінними — грубе порушення Росією суверенітету та територіальної цілісності України.
«Росія говорить про мир, але продовжує розпалювати війну», — заявила дипломат, додавши, що у США є свідчення того, що на Донбасі перебувають російські війська.
Помічник генерального секретаря ООН із політичних питань Єнс Андерс Тойберг-Франдзі в доповіді про ситуацію в Україні заявив про посилення бойової напруги на Донбасі та надходження в регіон великих колон військ і важкого озброєння. При цьому він наголосив, що одним із головних факторів, які заважають встановленню миру, є відсутність контролю на кордоні України з Росією.
Представник ОБСЄ Хайді Тальявіні нагадувала про незаконність голосування, проведеного сепаратистами 2 листопада, а також про постійні порушеннях мінських домовленостей, зокрема й бойовими діями.
Однак, за підсумками засідання Ради безпеки ООН жодної резолюції ухвалено не було.