Маріупольські патріотичні організації просять Порошенка про особливий правовий режим
https://racurs.ua/ua/n39862-mariupolski-patriotychni-organizaciyi-prosyat-poroshenka-pro-osoblyvyy-pravovyy-rejym.htmlРакурсПро це йдеться у відкритому листі за підписом координаційного центру патріотичних сил «Новий Маріуполь» і представників «Майбутнє Приазов'я», «Маріупольська дружина» та «Правий Сектор Маріуполь».
Громадські організації Маріуполя наголошують на важливості окремого законопроекту про запровадження особливого правового режиму на території Маріуполя та прилеглих населених пунктів, Донецької та Луганської областей загалом, які підконтрольні державі Україна, а також територій, що прилягають до лінії розмежування (так званої буферної зони), а фактично прифронтової зони.
У законі, на їхню думку, має бути визначено статус цих територій, правові механізми регулювання економічних, податкових, соціально-політичних, гуманітарних, інформаційних процесів у прифронтовій зоні. Крім того, закон повинен передбачати соціальні гарантії для жителів населених пунктів і підприємців.
Другим проханням до президента України від маріупольських волонтерів є видання указу в розвиток норм Закону України «Про боротьбу з тероризмом». В указі президенту радять «детально визначити повноваження посадових осіб, які керують АТО, порядок взаємодії силових структур, залучених до проведення АТО на конкретних територіях з органами місцевої влади».
У зверненні пояснюється, що указ необхідний для забезпечення організації системної роботи силових структур у містах і селах зони АТО:
— патрульної служби в населених пунктах
— запровадження режиму тимчасового часткового обмеження прав і свобод (свобода зібрань та свобода слова)
— превентивне затримання осіб на термін від 72 год до 30 діб
— мобілізація необхідних матеріально-технічних та трудових ресурсів
— обмеження продажу алкогольних виробів тощо.
«Маневри і зосередження великої кількості важких озброєнь і живої сили на тимчасово окупованих територіях, прилеглих до Маріуполя, свідчить про збереження і активізацію загрози захоплення як нашого міста, так і інших населених пунктів, що розташовані на так званому сухопутному шляху до Криму», — ідеться в листі.
На думку маріупольських волонтерів, у регіоні порушено податковий, міграційний, прикордонний режим, дестабілізувались економічні та гуманітарні процеси. «Це загрожує створенням умов для наростання напруження соціальної ситуації та можливостей для нагнітання антиукраїнських настроїв», — наголошують громадські організації.