Вчені з'ясували причину підвищеного ризику розвитку гепатиту В у дітей
https://racurs.ua/ua/n45071-vcheni-zyasuvaly-prychynu-pidvyschenogo-ryzyku-rozvytku-gepatytu-v-u-ditey.htmlРакурсВідомо, що чим молодша дитина, хвора на гепатит B, тим вище шанси на те, що захворювання перейде у хронічну форму. Так, інфікування новонароджених цим вірусом призводить до розвитку хронічного гепатиту у 90% немовлят, а вже у віці від одного до п'яти років хронічна форма розвивається у 30% інфікованих дітей, що в кілька разів більше порівняно з дорослими, пише «Здоровье Украины».
У ході експерименту вчені інфікували вірусом гепатиту В декілька груп мишей різного віку. Молодим і дорослим тваринам до інфікування вірусом протягом декількох днів вводили антибіотики, що майже повністю знищили кишкову мікрофлору. В інших групах, де були миші різного віку, антибіотиків не вводили. В результаті з'ясувалося, що після застосування антибіотиків хронічний гепатит В у дорослих тварин розвивався набагато частіше, ніж у особин того ж віку, яким препарати не вводилися. Разом з тим дана форма гепатиту також дуже часто розвивалася у гризунів, які не піддавалися впливу антибіотиків, але були інфіковані в дуже юному віці.
Таким чином, за словами вчених, ризик розвитку хронічної форми гепатиту В у мишей, інфікованих у молодому віці, був підвищений через несформований мікробіом, сукупність мікрофлори кишечнику.
Фахівці пояснюють, що кишкова мікрофлора відіграє надзвичайно велику роль не тільки в перетравленні їжі, але і в нормальній роботі імунної системи. У гризунів, інфікованих у дорослому віці, мікробіом встигав сформуватися, в результаті чого імунна система успішно запобігала переходу гострої форми захворювання у хронічну.