Теракт у туніському музеї забрав життя 17 іноземних туристів (ФОТО, ВІДЕО)
https://racurs.ua/ua/n46828-terakt-u-tuniskomu-muzeyi-zabrav-jyttya-17-inozemnyh-turystiv-foto-video.htmlРакурсЖертвами терористів стали п’ятеро японців, а також туристи з Італії, Польщі та Іспанії. Про це заявив прем’єр-міністр Тунісу Хабіб Ессід, повідомляє Reuters.
Музей Бардо, на який напали бойовики, розташований поруч із парламентом у центральному районі Туніса, який перебуває під посиленою охороною. Це один із найстрашніших нападів бойовиків в країні, яка значною мірою уникла заворушень після «арабської весни».
«Вони просто почали відкривати вогонь по туристах, коли вони виходили з автобусів...», — розповів журналістам на місці події водій туристичного автобуса.
Десятки відвідувачів втекли до музею і бойовики, яких влада ще не пов’язала з жодною екстремістською групою, взяли їх у заручники всередині будівлі. Прес-секретар уряду Тунісу повідомив, що сили безпеки увійшли в музей приблизно через дві години, вбивши двох бойовиків і звільнивши полонених. Один поліцейський загинув під час спецоперації.
Телебачення показало кадри, на яких десятки людей, у тому числі літні іноземці та одна людина з дитиною, біжать, щоб укритися в одному з музейних приміщень. Їх прикривають сили безпеки, спрямовуючи гвинтівки в повітря.
За словами туніського прем’єра, 17 туристів було вбито, в тому числі четверо італійців, громадянин Франції, поляк, двоє колумбійців, п’ять японців, австралієць та двоє іспанців. Він також згадав спочатку одного німця, але в пізніших заявах уже не говорив про це. Жертвами терористів стали також двоє громадян Тунісу.
Разом з тим, міністр закордонних справ Польщі Гжегож Схетина заявив у четвер, 19 березня, що серед туристів, убитих бойовиками в туніському музеї, було двоє польських громадян. «Що стосується польських жертв, серед тих, що вже підтверджені, ми можемо з певністю сказати, що двоє людей було вбито, двоє зникли без вісті і дев’ятеро осіб отримали поранення», — сказав Схетина в інтерв’ю польській державній телекомпанії TVP Info.
Сотні тунісців пізніше зібралися на вулицях столиці, розмахуючи червоно-білим прапором, скандуючи лозунги проти тероризму.
Напад на такий видатний туристичний об’єкт є ударом для маленької північноафриканської країни, що значною мірою спирається на європейський туризм. Після повалення президента Бен Алі в 2011 році Тунісу вдавалося уникати насильства.
Однак після повстання в країні з’явилися декілька ісламістських груп бойовиків. За оцінками влади, приблизно 3 тис. тунісців також приєдналися до бійців в Іраку та Сирії.