Amnesty International вимагає розслідування вбивств українських солдат
https://racurs.ua/ua/n48133-amnesty-international-vymagaie-rozsliduvannya-vbyvstv-ukrayinskyh-soldat.htmlРакурс«Катування, жорстоке поводження та навмисне вбивство солдатів, яких було затримано, поранено, та тих, хто здався, є воєнними злочинами. Ці останні свідчення повинні бути негайно, ретельно і неупереджено розслідувані, а винні мають бути притягнуті до відповідальності визнаними органами в рамках справедливого судового розгляду», — цитує прес-служба організації слова заступника директора програми Amnesty International по Європі та Центральній Азії Дениса Кривошеєва.
Зокрема, він посилається на відеоматеріали, на яких українського солдата, одного з захисників Донецького аеропорту Ігоря Брановицького затримують та допитують. Очевидці стверджують, що його застрелив насмерть командир групи сепаратистів. Тіло солдата повернули родині та поховали у Києві 3 квітня. СБУ розпочала розслідування.
Крім того, Amnesty International посилається на відеокадри, на яких принаймні трьох українських бійців затримують, а також на фотографії їх мертвих тіл, які ймовірно тримають в морзі у Донецьку. Також в організації нагадують про оприлюднену 6 квітня у ЗМІ заяву російського бойовика Арсенія Павлова на прізвисько Моторола, який визнав, що він «розстріляв 15 полонених» солдат української армії.
«Позасудові страти є воєнним злочином — просто і ясно. Лідери самопроголошеної „Донецької народної республіки“ у Східній Україні повинні послати їхнім членам чіткий сигнал: ті, хто бореться на їхній стороні або від їхнього імені, повинні поважати права людини і міжнародне гуманітарне право. Вони повинні в терміновому порядку вивести зі своїх лав тих, хто підозрюється у відповідальності за замовлення або скоєння серйозних порушень прав людини та міжнародного гуманітарного права, а також повною мірою співпрацювати з будь-яким незалежним розслідуванням», — йдеться у заяві.
В організації вважають, що такі збройні групи, як «Батальйон Спарта» під керівництвом Мотороли, «мають зобов’язання відповідно до норм міжнародного гуманітарного права — законів і звичаїв війни — які забороняють, серед іншого, тортури та інші види жорстокого поводження і вбивства затриманих».